پزشکی چین یا روسیه
کد خبر: 1045374
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nws
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴

رپورتاژ آگهی/ دانش آموزان رشته تجربی علاقه زیادی به قبولی در رشته پزشکی دانشگاه های ایران دارند. اما با توجه به ظرفیت محدود و تقاضای زیاد این رشته، معمولا بسیاری از آن ها از راهیابی به دانشگاه های پزشکی ایران باز می مانند. بنابراین برخی از دانش آموزان رشته تجربی تصمیم می گیرند تا تحصیل پزشکی را در یک کشور خارجی دنبال کنند. با توجه به افزایش نرخ ارز در چند سال اخیر، تحصیل پزشکی در بسیاری از دانشگاه های اروپا، آمریکا و … بسیار پر هزینه شده و پرداخت آن از عهده بسیاری از متقاضیان خارج است. اما انتخاب تحصیل پزشکی چین یا روسیه با توجه به اعتبار بالایی که دانشگاه های این دو کشور در سطح جهانی دارند، می تواند گزینه مناسبی برای شرایط کنونی باشد. هزینه تحصیل پزشکی چین یا روسیه بسیار مقرون به صرفه است و مدرک آن ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران و بسیاری از کشورهای دنیاست.

پزشکی چین یا روسیه

پزشکی چین یا روسیه

پزشکی چین یا روسیه؟ کدام بهتر است؟

اگر در حال تحقیق برای انتخاب تحصیل پزشکی چین یا روسیه هستید، ابتدا باید علایق و شرایط خود را در نظر بگیرید و آنها را با شرایط تحصیل و زندگی در این دو کشور مطابقت دهید. به طور حتم تحصیل پزشکی در هر یک از این کشورها مزایا و معایب خاص خود را دارد و نمی توان گفت کدام یک، برتر از دیگری است. در ادامه این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با مزایا و معایب تحصیل پزشکی در چین و روسیه آشنا سازیم.

مزایای پزشکی چین

دولت چین در چند سال اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی در سیستم آموزش عالی این کشور نموده است که یکی از دلایل آن جذب دانشجویان بین المللی می باشد. همین امر سبب شده تا تقاضا برای تحصیل پزشکی در چین افزایش یابد و برخی دانشجویان بین انتخاب پزشکی چین یا روسیه، این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود برگزینند. از مزایای تحصیل پزشکی در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دانشگاه های پزشکی چین در لیست سازمان بهداشت جهانی هستند و به همین دلیل اکثر کشورهای دنیا، مدرک پزشکی این کشور را تایید می کنند.

سطح کیفیت و امکانات آموزش پزشکی در چین با دانشگاه های غربی برابری می کند و به همین خاطر می توان نام این دانشگاه ها را در میان دانشگاه های پزشکی برتر جهان پیدا کرد.

چین یکی از کشورهای پرجمعیت دنیاست و به تبع بیمارستان های زیادی دارد. بنابراین دانشجویانی که تحصیل پزشکی در چین را انتخاب می کنند، برای گذراندن دوره کارآموزی خود، می توانند در کلینیک ها و بیمارستان ها متنوع آموزش ببینند.

کشور چین، امنیت بالایی دارد و مردم این کشور از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار هستند. به همین خاطر دانشجویان بین المللی می توانند با خیال راحت در این کشور ادامه تحصیل دهند و نگران امنیت و کیفیت زندگی خود نباشند.

پزشکی چین یا روسیه

پزشکی چین یا روسیه

معایب پزشکی چین

سیستم آموزشی هر کشوری علاوه بر مزایا، دارای معایبی نیز می باشد. بنابراین در مرحله تحقیقات و مقایسه پزشکی چین یا روسیه بهتر است، به دنبال معایب تحصیل پزشکی در چین نیز باشید و با آگاهی کامل برای پذیرش اقدام نمایید. در ادامه برخی از معایب پزشکی چین را بیان می کنیم.

افرادی که در رشته پزشکی دانشگاه های چین تحصیل می کنند، باید تا حدی به زبان چینی مسلط باشند. زیرا برای کارآموزی در بیمارستان ای این کشور، دانشجویان با مردم عادی این کشور سروکار دارند که به زبان انگلیسی مسلط نیستند.

یک سوم از دانشگاه های پزشکی چین، کیفیت آموزش پایینی دارند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.

دانشجویان بین المللی رشته پزشکی چین در دوره انترنی خود، اجازه ندارند که با بیماران تماس داشته باشند و فقط می توانند نظاره گر باشند.

دانشگاه های چین، آموزش پزشکی را بر روی آدمک های مخصوص انجام می دهند و از اجساد استفاده نمی کنند.

مزایای پزشکی روسیه

سیستم آموزش پزشکی روسیه نیز همانند چین دارای مزایایی می باشد که هنگام انتخاب بین تحصیل پزشکی چین یا روسیه باید مد نظر قرار داده شوند. این مزایا عبارتند از:

دولت روسیه توجه ویژه ای به رشته های پزشکی دارد و برای توسعه علم پزشکی و بالا بردن سطح کیفی آموزش پزشکی، بودجه قابل توجهی در نظر گرفته است.

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه، شهریه ای مقرون به صرفه پرداخت می کنند. همچنین هزینه زندگی در روسیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته، مناسب تر است.

مدرک پزشکی این کشور در سطح دنیا دارای اعتبار می باشد و سازمان بهداشت جهانی آن را تایید می کند.

در برخی دانشگاه های پزشکی این کشور، امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی تحصیل در روسیه کلیک کنید.

پزشکی چین یا روسیه

پزشکی چین یا روسیه

معایب پزشکی روسیه

همانند پزشکی چین، ادامه تحصیل در رشته پزشکی روسیه، معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دوره های پزشکی که به زبان انگلیسی در روسیه برگزار می شود، اعتبار کمتری نسبت به دوره های روسی زبان دارد. به همین دلیل وزارت بهداشت ایران مدرک آن را قبول نمی کند.

سیستم آموزش پزشکی روسیه کیفیت بالایی دارد، اما امکانات رفاهی زندگی برای دانشجویان بین المللی چندان مناسب نیست.

خلاصه نکات مقاله

در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه اطلاعات در مورد مزایا و معایب تحصیل پزشکی چین یا روسیه، انتخاب را برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این دو کشور را دارند آسان تر نماییم. هر یک از این کشورها می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل پزشکی باشد. زیرا هزینه تحصیل در چین و روسیه نسبت به کشورهای اروپایی ارزان تر است و کیفیت آموزش پزشکی در آن ها در سطح مطلوبی قرار دارد. البته زندگی و تحصیل پزشکی چین یا روسیه، دارای معایبی نیز هست که متقاضی با در نظر گرفتن شرایط خود، می تواند با آن ها سازگار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار