نسیم مهرورزی در حاشیه شهر مشهد
کد خبر: 1045185
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ntp
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
هفت سال است که از تاسیس کانون خیریه "رویش" درحاشیه شهر مشهد می گذرد،موسسه ای که تمام منابع مالی آن توسط مردم نیکوکار تامین می شود و خانواده های زیادی را درحاشیه شهر مشهد تحت پوشش دارد.این موسسه خیریه علاوه بر کمک های مومنانه خود در حوزه فرهنگ وهنر نیز در مناطق حاشیه ای شهر اقدامات موثری انجام داده است.در سال 99 و همزمان با شیوع اپیدمی کرونا موسسه خیریه "رویش "کمک به محرومان را سرلوحه فعالیت های هفت ساله خود قرار داده و در راه یاری به مردم محروم حاشیه شهر مشهد گام های بلندی برداشته است.

 

کمک 2 میلیارد و777 میلیونی به مردم حاشیه شهر

در همین رابطه نوید سرو آزاد مسئول موسسه خیریه رویش می گوید:فراگیر شدن ویروس کرونا باعث شد تا مشکلات زیادی در مناطق حاشیه شهر مشهد پیش بیاید.دراین یکسال لبیک گویان به ندای رهبر انقلاب پیوستیم و در دوران کرونا موسسه خیریه رویش اقدامات بسیار خوبی در راستای خدمت رسانی به محرومان انجام داد.

وی ادامه می دهد:در طول شیوع کرونا موسسه خیریه رویش 2 میلیارد و777 میلیون تومان به خانواده های نیازمند تحت پوشش این موسسه کمک های مالی کرده است.

 

فرهنگ مهمترین دغدغه موسسه رویش

سرو آزاد در ارتباط با اقدامات فرهنگی این موسسه توضیح می دهد:ما در رویش نه تنها به دنبال کمک های مالی وسیرکردن شکم نیستیم بلکه آنچه برای موسسه ما اهمیت دوچندان دارد بحث رشد فرهنگی درحاشیه شهر مشهد است.و ما به این مسئله اعتقاد داریم که با حل معضلات فرهنگی بسیاری از مشکلات دیگر که دراین مناطق وجود دارد نیز کاهش پیدا می کند.

مسئول موسسه خیریه رویش بیان می کند:به منظور افزایش فرهنگ درحاشیه شهر موسسه خیریه ما دریافت بسته های معیشتی را منوط به مطالعه کتاب کرده است واز خانواده های مناطق حاشیه شهر خواسته ایم که به کتابسرای "حاج قاسم سلیمانی " بیایند و کتاب بگیرند. امیدواریم با این اقدام شاهد رشد فرهنگ کتابخوانی وسایر مسائل فرهنگی دراین مناطق باشیم.

کمک های مومنانه رویش در راستای ازدواج جوانان

سرو آزاد با اشاره به سایر اقدامات کانون خیریه رویش می افزاید:با همه گیر شدن ویروس کرونا درکشور بحث ازدواج وبه تاخیر افتادن آن به ویژه درخانواده های نیازمند دچار مشکل شد، اما موسسه رویش با همکاری جمعی از مردم نیکوکار اجازه نداد در دوران کرونا ازدواج با چالش مواجه شود وهر خانواده ای که دختر دم بخت داشت را با تامین جهزیه راهی خانه بخت کردیم.و برای زوج های نیازمند تحت پوشش موسسه خیریه رویش سیسمونی تقبل کرده و هزینه های شیر خشک و... را تضمین داده ایم.

وی در ادامه می گوید:در سال 99 از سوی موسسه خیریه رویش 5440 پک تحصیلی توسط خیرین برای کودکان ودانش آموزان مناطق حاشیه شهر مشهد در برنامه مواسات تحصیلی جمع آوری و توزیع شد.

برگزاری مسابقات کتابخوانی درسال 99

مسئول موسسه خیریه رویش در خصوص برگزاری مسابقات کتابخوانی از سوی این مجموعه بیان می کند:در سال 99 سه دوره مسابقه کتابخوانی با جامعه آماری 1000 نفری وبیش از 7200 جلد کتاب به مردم حاشیه شهر مشهد اهدا کرده ایم و 27 جلد کتاب از دفتر مقام معظم رهبری به کتابسرای حاج قاسم رویش اهدا شده است.

کودکان در اواویت اقدامات موسسه رویش

سرو آزاد با بیان اینکه کودکان محروم مناطق حاشیه شهر مشهد در اولویت کاری موسسه خیریه رویش هستند تصریح می کند:به هیچ عنوان دوست نداریم این کودکان درآینده طعم تلخ فقر را بچشند. به همین دلیل نیز تامین هزینه های تحصیلی وبرگزاری حدود 7 مرحله لذت خرید، دو مرحله توزیع اسباب بازی و نقاشی یک آرزو از جمله طرح های رویش برای کودکان بوده است.

وی ادامه می دهد:دانش آموزان دبستانی با حضور در فروشگاه ها توانستند لباس  وکفش خود را بخرند و خود انتخاب کنند و در طرح نقاشی یک آرزو با کشیدن آرزوهایشان اسباب بازی هایی را دریافت می کنند که توصیف آن زاید الوصف است.

کمیت را فدای کیفیت نکردیم

مسئول موسسه رویش توضیح می دهد:در این موسسه علاوه بر توزیع پک های معیشتی به دنبال بهترین کیفیت اقلام هستیم و کنار این موارد میوه ،شیرینی  و درشب های یلدا پک های آجیل بین مردم مرحوم حاشیه شهر توزیع شده است.

وی همچنین مطرح می کند:توزیع بیش از دو هزار کیلو میوه و برای کودکان 500 عدد پبتزا و 39312  پرس غذای گرم با برنج درجه یک وگوشت گوسفندی از مهمترین اقدامات موسسه رویش در مناسبت های خاص بوده است.

سروآزاد با اشاره به سایر اقدامات موسسه رویش در سال 99 می گوید:برگزاری مراسم جشن تکلیف ،اردوهای مهارتی وکلاس های رفع اشکال درسی از جمله برنامه های رویش بوده است.

وی با بیان اینکه در موسسه رویش به دنبال ایجاد مسیر شفاف در کمک رسانی به نیازمندان هستیم می افزاید:این مسیر در رویش به درستی شناسایی شده است و ما دراین موسسه تبلیغات خاصی نمی کنیم وبهترین تبلیغ برای ما جلب اعتماد عموم مردم است.

 

 

 

 

خبرنگار:نگار طاهونچی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار