سی ان جی به سبد سوخت ناوگان ریلی می رسد
کد خبر: 1045156
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NtM
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
حمید قاسمی‌ ده‌چشمه با اشاره به برنامه های توسعه صنعت سی ان جی گفت: ناوگان ریلی کشور به دوگانه سوز سی ان جی تبدیل می شوند، همچنین برای خودروهای سنگین مانند کامیون ها نیز تحقیقات و امورات آزمایشی تجهیزات سوخت رسانی در حال انجام است.

ب به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از پرسون؛ حمید قاسمی‌ ده‌چشمه گفت: اگر سوخت ال پی جی را وارد سبد سوخت خودرویی کشور کنیم با سند چشم انداز توسعه کشور در حوزه سوخت مغایرت دارد، در سند چشم انداز آمده است که ال پی جی سوخت صادراتی به حساب می آید و برای جایگزین کردن سوخت خودرو تعریف نشده است.

قاسمی‌ ده‌چشمه تصریح کرد: سوخت سی ان جی به مراتب بهتر از سوخت ال پی جی است، چرا که زیر ساخت های توسعه سوخت سی ان جی در حوزه هایی همچون دوگانه سوز کردن خودروها، ساخت جایگاه ها و انتقال سوخت در جایگاه صورت گرفته است.

 

وی در ادامه تاکید کرد:  اگر در این شرایط  که حجم قابل توجهی از خودروها دوگانه سوز شده اند سوخت جدیدی به سبد سوخت خودرویی کشور اضافه شود، کار درستی نخواهد بود.

ده چشمه درخصوص اینکه آیا ال پی جی نیزدر آینده به جایگاه صنعت سی ان جی خواهد رسید؟ گفت: باید تمرکز سوخت رسانی را با یک برنامه ریزی تعریف شده پیش برد، اینکه بخواهیم ال پی جی را نیز همانند سی ان جی برای سوخت خودروها تعریف کنیم کمی دشوار است.

وی افزود: باید بستر مناسب برای  راه اندازی جایگاه های سوخت و انتقال سوخت ال پی جی به جایگاه مهیا شود که این امر مستلزم صرف هزینه و زمان زیادی است، در حالی که می توان این هزینه را برای توسعه سی ان جی کشور به کار برد.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به اشاره به برنامه توسعه صنعت سی ان جی توضیح  داد: در ابتدای توسعه صنعت سی ان جی درصدد بودیم خودروهای عمومی مانند تاکسی و وانت بارها به صورت رایگان دوگانه سوز شوند، اما درحال حاضر مقرر شده است تا درخصوص خودروهای مسافربری شخصی مانند آژانس های مسافربری، تاکسی های اینترنتی وسرویس های مدارس این امر اعمال شود.

به گفته وی در حال حاضر ثبت نام در سامانه شرکت پخش فرآورده های نفتی آغاز شده است، هزینه دوگانه سوز کردن نیز به این شکل است که دولت 75 درصد و مالک خودرو 25 درصد را پرداخت کند.

ده چشمه تصریح کرد: از دیگر برنامه های توسعه سی ان جی این است که ناوگان ریلی کشور که به شکل دیزلی کار می کنند نیز به دوگانه سوز سی ان جی تبدیل شوند، همچنین برای خودروهای سنگین مانند کامیون ها نیز تحقیقات و امورات آزمایشی تجهیزات سوخت رسانی در حال انجام است.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار