با تلاش، همت، تفکر و حرکت انقلابی می‌توان در سخت ترین شرایط هم موفق بود
کد خبر: 1045046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nra
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:
علیرضا قاری‌قرآن گفت: تحریم، تقلیل منابع مالی و مقابله با ویروس کرونا، نتوانستند بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی این اداره کل را متوقف کنند.چرا که در کارهای عام المنفعه اگر فعل خواستن را به درستی صرف کنیم با امکانات کم هم می‌توان کارهای بزرگ انجام داد.

 

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان با مساحت تقریبی 107 هزار کیلومتر مربع 6.5 درصد خاک کشور را داراست که 25 هزار کیلومتر راه همسنگ‌، بیش از 4 هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت، همجواری با 9 استان و دارا بودن 107 شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است.

وی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان این امر مسلم را به اثبات رساند که با یک حرکت مجدانه، اولویت بخشی امور و تمرکز بر آن، پیشرفت و تعالی به ثمر خواهد نشست. اذعان داشت: با اتکا به خداوند، وحدت و همدلی کارکنان صدیق و عشق به خدمت‌رسانی، پروژه‌های عمرانی معوقه و مسکوت مانده سنوات قبل به مرحله اجرا درآمده و به چشم انتظاری مردم عزیز پایان داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: اگر چه سال اخیر برای ایران با تحریم، تقلیل منابع مالی و مقابله با ویروس کرونا همراه بود اما هیچ یک از این موارد نتوانست بهره برداری از طرح‌های عمرانی این اداره کل را متوقف کند چرا که همواره ثابت شده است، با تفکر و حرکت انقلابی میتوان در سخت‌ترین شرایط هم موفق بود.

 وی افزود: در همین مسیر، این اداره کل با تلاش و همت متخصصان حوزه های مختلف توانسته است گام‌های پیشرفت پروژه‌های عمرانی را استوارتر بردارد، طرح اقدام ملی مسکن استان، پروژه‌های زیرساختی، راهسازی، ایمن‌سازی و بازآفرینی از جمله پروژه‌هایی هستند که آغاز عملیات اجرایی، افتتاح و بهره‌برداری از آنها در این روزها برای همشهریان اصفهانی قابل مشاهده است.

قاری‌قرآن با اشاره به اینکه در اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان از نظر بودجه عمرانی وضعیت بهتری را نسبت به سالهای پیش تجربه کردیم گفت: این امر موجب شد تا پروژه‌ها از سرعت قابل قبولی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه بودجه عمرانی صرف ایجاد زیرساخت‌ها می‌شود و روی رشد میان مدت و بلندمدت بسیار موثر است. توضیح داد: فعالیت‌های عمرانی از آنجایی که نیاز به نیروی انسانی جهت پیشبرد اقدامات دارند موجب می‌شوند برای بخش زیادی از اقشار مختلف اشتغال‌زایی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: ذینفعان اقدامات عمرانی و بودجه آن، مردم جامعه هستند و با انجام این اقدام‌ها علاوه بر این که کشور به توسعه دست می‌یابد، کار مولد صورت گرفته و به قشر ضعیف نیز کمک می‌شود.

وی افزود: از طرفی دیگر کارهای عمرانی نیاز به تجهیزات سرمایه‌ای دارد و بخشی از این اقلام و تجهیزات از کارخانه‌ها و بنگاه‌های داخلی تهیه می‌شود. که این خود موجب رونق در تولید می‌شود.

قاری‌قرآن اظهار کرد: با سیاست‌گذاری‌هایی که در سال جهش تولید داشتیم توانستیم 151 کیلومتر راه به مجموعه راههای استان اصفهان اضافه کنیم که این مهم در قالب هشت پروژه افتتاح و تقدیم مردم عزیز شد، همچنین 9 دستگاه پل، 3تقاطع غیرهمسطح و 29 کیلومتر راه در قالب 10 پروژه تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: در بخش‌های دیگر شامل مسکن و ساختمان، املاک و حقوقی، شهرسازی و معماری، بازآفرینی شهری، حفاظت از اراضی ملی و راه اندازی دولت الکترونیک، مجموعه راه و شهرسازی استان اصفهان جهت توسعه و آبادانی استان و رفع مسائل و مشکلات شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نکرده است و کارنامه درخشانی ارائه داده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: تمامی این اقدامات در حالی انجام شد که در سال 1399 با کاهش ۸.۵ درصدی اعتبارات پرسنلی و عدم حمایت موثر و کارآمد اقتصادی از آنان مواجه بودیم. اما از آنجا که ما معتقدیم برکات خدمت رسانی به مردم بر زندگی خودمان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت تمامی تلاش‌ها صورت پذیرفت تا خللی در روند ارائه خدمات وارد نشود.

 وی با بیان اینکه قطعاً هیچ کاری بدون همدلی و همراهی نتیجه مطلوب ندارد و این موضوع در تمامی بخش‌ها مصداق دارد اذعان داشت: ما به این اعتقاد راسخ رسیده ایم که در کارهای عام‌المنفعه اگر فعل خواستن را به درستی صرف کنیم با امکانات کم هم می‌توان کارهای بزرگ انجام داد.

 

قاری‌قرآن بیان داشت: سال جاری را از ابتدا توانی مضاعف و اندیشه‌ای چاره سازآغاز کردیم و امیدواریم با بهره گیری از فیوضات معنوی در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری، خدمات ماندگاری را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ارائه کنیم. و بتوانیم در راستای توسعه پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی گام‌های بلند و استواری برداریم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار