تداوم مقاومت با استمرار راه سلیمانی‌ها و حجازی‌ها
کد خبر: 1044778
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NnG
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار حجازی تأکید کرد
آیین تشییع پیکر مطهر سردار شهید سیدمحمد حجازی، جانشین فقید نیروی قدس سپاه صبح دیروز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اصفهان برگزار و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد. این مراسم با حضور جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح، مسئولان استانی و مردم شهیدپرور و قدرشناس اصفهان برگزار شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار سرتیپ پاسدارسید محمد حجازی، جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اثر عارضه شیمیایی به‌جامانده از دوران دفاع مقدس یک‌شنبه شب به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

راه شهید حجازی همچنان استمرار دارد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جبهه‌های مقاومت هر روز یک اقدام اساسی مقابل امریکا و اسرائیل انجام می‌دهند، گفت: راه سردار شهید حجازی در عرصه مقاومت همچنان ادامه دارد.

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی صبح دیروز در مراسم تشییع پیکر شهید حجازی در دانشکده پرواز اصفهان با اشاره به افتخارات استان اصفهان در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز استان اصفهان و همه ما به‌خاطر از دست دادن یک شخصیت بزرگ و خدمتگزار در ایران و جهان اسلام غمگین هستیم، اما اصفهان مفتخر است که دوباره یک برگ زرینی به کتاب طلایی شهدا و فداکاران راه خدا تقدیم کرد و به این کتاب ارزشمندش افزوده شد، اصفهان شهر علم و جهاد است و هم بزرگان علمی از این شهر برخاستند و هنوز که هنوز است تقدیم دنیای علم می‌کند و هم مردان بزرگ در عرصه جهاد که در طول تاریخ اسم آن‌ها مزین است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص مجاهدت‌های سردار حجازی عنوان کرد: شهید حجازی جزو خیل این انسان‌های ارزشمند بود که هم در عرصه علم از مکتب امام صادق (ع) شروع کرد و هم در صحنه جهاد هرکجا که اسلام نیاز داشت، کنار دوستان و برادرانش فداکاری همه‌جانبه در راه اسلام را به ما درس می‌دادند، اگر بخواهیم در کشور نمونه‌ای از مقاومت را مثال بزنیم شهید حجازی از برجسته‌ترین این افراد است. وی افزود: شهید حجازی پیش از انقلاب در مبارزه با طاغوت، در دوره انقلاب اسلامی از جلوداران و پرتلاش‌های جوان این سرزمین و به‌محض پیروزی انقلاب حضور در عرصه‌های سخت از سیستان و بلوچستان گرفته تا مناطق مختلفی را که نیازمند خدمت بوده در کارنامه خود دارد و این استان افتخار داشته است که جلودار باشد و شهید حجازی جزو این جلوداران بود.

سردار قاآنی بااشاره به خدمات شهید حجازی در جبهه‌ها تصریح کرد: در صحنه‌های نیاز دوره دفاع مقدس هرکجا لازم بود حضور ایشان در یگان‌های عملیاتی و مناطق مختلف مأموریتی از پایگاه منتظران شهادت در اهواز تا کوه‌های کردستان و از قرارگاه‌های اولی که در جنگ تشکیل شد تا قرارگاه قدس که نقش‌آفرینی می‌کرد، در هرکجا سؤال می‌کردیم انسان‌های مقاومی بودند که یک نمونه برجسته آن‌ها شهید حجازی بود. وی ادامه داد: در یک دوره تقریباً ۱۰ ساله فرمانده نیروی مقاومت بود و بسیج را به‌عنوان پشتوانه اساسی انقلاب اسلامی هدایت می‌کرد که الحمدلله خداوند در این دوره آخر به این انسان باصفای مخلص توفیق داد تا پای تربیت مقاومتی را از مرز‌های کشور آن‌طرف‌تر بگذارد و در عرصه مقاومت بین‌الملل توفیق خدمت پیدا کرد که انصافاً حضور ایشان در صحنه ها‌ی مقاومت بیرون از کشور اثرگذار بود و در این چند روز که رهبران جهادی مقاومت مطلع شدند، به محضر رهبر معظم انقلاب و مردم ایران عرض تسلیت داشتند.

جبهه مقاومت هر روز یک اقدام اساسی علیه دشمنان دارد

سردار قاآنی خاطرنشان کرد: راه شهید حجازی در عرصه مقاومت همچنان استمرار دارد و مسیری که شهید عالی‌مقام سلیمانی در میدان مقاومت گسترش دادند و شهید حجازی جزو رهروان واقعی آن راه بودند و به‌خوبی طی کردند و آموزش دادند به حول و قوه الهی همچنان ادامه خواهد داشت و این مسیری است که خداوند قول به پیروزی این راه داده و این مسیر حتماَ هر روز باصلابت و باموفقیت جلو می‌رود و تنها جایی که توقف می‌کند، حکومت جهانی امام زمان (عج) است. وی با ابراز اینکه شهید حجازی در مسئولیت‌های خود در سپاه سربلند بوده و راه این شهید در عرصه مقاومت همچنان استمرار دارد، ادامه داد: مسیری را که شهید سلیمانی گسترش داده و شهید حجازی ادامه داده و قول به پیروزی این راه داده است با صلابت تا رسیدن به حکومت جهانی امام زمان (عج) محقق می‌شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان خاطرنشان کرد: امروز جبهه‌های مختلف مقاومت از ایران اسلامی تا لبنان و عراق و سوریه و یمن فرزندان مقاومت را می‌بینید که از این مکتب درس گرفتند و هر روز یک اقدام اساسی در مقابل دشمنان انقلاب و اسلام و امریکا و رژیم خونخوار صهیونیستی انجام می‌دهند و این مسیر باعزت مقاومت هست که همچنان به حول و قوه الهی تا رسیدن به حکومت جهانی امام زمان ادامه پیدا می‌کند.

سردار حجازی بصیرتی کم نظیر داشت

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار سیدمحمد حجازی جانشین فقید فرماندهی نیروی قدس سپاه با بیان اینکه سردار حجازی در عمق فکری و بصیرت بسیار کم نظیر و در برخی جهات بی نظیر بود گفت: من هم در زمان دفاع مقدس در خدمت ایشان و هم در مسافرت‌ها و مناطق مختلف عملیاتی با ایشان بودم. این شهید والامقام انسانی متفکر، مدبر، بصیر و در ولایتمداری عمیق نگر بود و نسبت به مقام معظم رهبری حتی قبل از رهبری ایشان ارادت عجیبی داشت و من دست خط‌هایی در این باره از ایشان دارم.

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: ایشان ارتباط ویژه‌ای با مقام معظم رهبری در دورانی که رئیس جمهور بودند داشت و پیام رهبر معظم انقلاب هم متعلق به مقطع کنونی زندگی ایشان نداشت. حاجی صادقی گفت: وی به معنای واقعی انسانی متفکر، با اخلاق و عبد خدا بود و امروز خیلی راحت در نماز، جمله «انا لانعلم منه الا خیرا» را خواندم.

با شهادت حجازی‌ها پرچم مقاومت برافراشته‌تر می‌شود

دشمنان بدانند که با شهادت حجازی‌ها پرچم مقاومت برافراشته‌تر می‌شود و جوانان جبهه مقاومت این پرچم را در دست خواهند گرفت.

سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا هم در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سیدمحمد حجازی، اظهار داشت: شهادت ناگهانی سردار حجازی، غمی بزرگ برای مردم است. این سردار شهید از یک تفکر استراتژیک برای دفاع از امنیت ملی کشور برخوردار بود و در سال‌های دفاع مقدس خوش درخشید و اخلاص او زبانزد همگان بود. وی ادامه داد: ۲۳ هزار شهید اصفهان نماد هویت انقلاب اسلامی و ملت‌های تمدن ساز است. سرداران شهید اصفهان خالق تمدن نوین اسلامی در قرن حاضر هستند. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: محصول دفاع مقدس تشکیل جبهه مقاومت است و نیروی قدس سپاه پاسداران و شهید حجازی وظیفه دفاع از ایران را در مقابل صهیونیست‌ها و داعش بر عهده داشتند و در شکست داعش نقش اساسی ایفا کردند. سرلشکرصفوی در ادامه اظهار کرد: خون شهید حجازی و سلیمانی نقشه دشمنان منطقه را باطل کرد. شهید حجازی با سازماندهی بسیج ۲۰ میلیونی و قرارگاه سازندگی الگویی برای تمام مجاهدان راه خدا شد. درسی که ایشان به جبهه مقاومت آموختند این است که در برابر استکبار جهانی باید متکی به قدرت ملت‌های خودمان باشیم و خون شهیدان مظلوم افغانستان و عراق بعد از ۲۰ سال سبب اخراج آمریکایی‌ها از غرب آسیا خواهد شد. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه به برکت صبر و مقاومت ملت بزرگ ایران و رهبری امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) به یاری خدا، از مشکلات عبورخواهیم کرد: دشمنان بدانند که با شهادت حجازی‌ها پرچم مقاومت برافراشته‌تر می‌شود و جوانان جبهه مقاومت این پرچم را در دست خواهند گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار