شیرینی نوروز با خدمت به نیازمندان
کد خبر: 1044003
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nal
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
با همت بسیج سازندگی خراسان رضوی انجام شد
در تعطیلات نوروز امسال ۴۰۸ گروه فعال جهادی متشکل از ۳۵۰۰ جهادگر به شهرستان‌های کم‌برخوردار خراسان‌رضوی رفتند تا با خدمت به هموطنان محروم و رفع نیاز‌های آن‌ها بهار را زیباتر کنند.

تعدادی از این گروه‌ها درسه قرارگاه جهادی در شهرستان‌های سبزوار، تایباد و خواف مستقر شدند.این گروه‌های تخصصی در زمینه‌های پزشکی و درمانی، عمرانی، تبلیغی و فرهنگی و آموزشی و علمی به فعالیت پرداختند. برخی اقدامات جوانان جهادگر شامل بازسازی و احداث خانه برای خانواده‌های نیازمند، مرمت مدرسه‌های منطقه، ویزیت و درمان بیماران و در موارد خاص ارجاع رایگان بیماران به بیمارستان‌های مشهد و همچنین مباحث علمی، انگیزشی، آینده‌نگری بود. در ایام نوروز یک قرارگاه ملی نیز در خواف بر پا شد که با حضور ۱۴ گروه جهادی، با استعداد خدمات عمرانی پروژه‌های انتقال آب و استخر و مدرسه و خانه محروم به ارائه خدمت پرداختند. قرارگاه استانی دیگری که در تایباد بود ۱۵ گروه جهادی را در دل خود جای داد. این گروه‌ها که در مجموع متشکل از ۲۵۰ نفر جهادگر بودند اقدامات پزشکی، آموزشی، عمرانی و مسکن محرومین را در دستور کار داشتند. در قرارگاه استانی سبزوار نیز ۲۰۰ جهادگر در حاشیه کویر منطقه روداب سبزوار مستقر شدند. گروه جهادی دانشجویی و ناحیه سلمان مشهد به ارائه خدمات عمرانی و ساخت مسکن محرومین پرداختند و برای ماه رمضان نیز تعدادی سبد معیشتی را آماده و در میان خانواده‌های کم‌برخوردار توزیع کردند.

در تربت حیدریه گروه جهادی یاس فاطمی در قالب چند گروه پزشکی ۲۵۰۰ نفر از ساکنان این منطقه را ویزیت کردند. اقدامات پزشکان، پرستاران و تیم همراهشان در بخش‌های عمومی، زنان، کودکان، دندانپزشکی، انجام آزمایشات بود. در مجموع ۴۰۸ گروه جهادی که ۳ هزار و ۵۰۰ جهادگر متخصص را شامل می‌شدند در نقاط محروم استان و حاشیه شهر مشهد اقدامات جهادی خود را ارائه کرده و با خدمت به مردم محروم شیرینی نوروز را برای آن‌ها دو چندان کردند. ناگفته نماند با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در برنامه‌ای منسجم، فرماندهی سپاه امام رضا (ع) پیشنهاد داده تا هر پایگاه بسیج حداقل ۲۰ بسته معیشتی و حداقل ۲۰ وعده افطار یا سحر را در برنامه خود قرار دهد که در کل استان ۱۰۰ هزار بسته معیشتی آماده و در میان خانواده‌های محروم توزیع و ۱۰۰ هزار نفر در سفره افطار یا سحر پایگاه‌ها مهمان سفره الهی باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار