اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی
کد خبر: 1043989
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NaX
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی از اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی بر اساس ابلاغ مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

کوکب موسوی معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری خراسان رضوی اظهار کرد:در اجرای تبصره (3) ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه، موافقت شورای حقوق و دستمزد و به منظور ترمیم حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین (مشخص) موضوع تبصره ذیل ماده (32) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ب) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه کشور، دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی اعلام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی افزود:بر این اساس، کارمندان قراردادی کارمعین شاغل در دستگاه‌های اجرایی ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران شامل همسان‌سازی مذکور خواهند شد.

وی بیان کرد:استناد به این بخشنامه، حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین، بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی، معادل (100) درصد حقوق و مزایای این گروه از کارمندان تعیین شده است.

موسوی تصریح کرد:در بخشنامه‌های قبلی این نسبت، معادل هشتاد درصد (80%) بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به لازم الاجرا بودن این دستورالعمل از تاریخ 1400/1/1 خاطرنشان کرد: برخورداری از مرخصی استحقاقی، استعلاجی، بدون حقوق، اعمال مدرک تحصیلی، و سایر مزایای مترتبه بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حال که مجوزی برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وجود ندارد، این راهکار مناسبی است که مطالبه کارکنان قراردادی را پاسخ دهد. گرچه امید می‌رود برای کارکنان قراداد کارگری نیز چاره‌اندیشی مناسب صورت گیرد و آنها نیز متناسب با سایر کارکنان، از افزایشات لازم برخوردار گردند.

گفتنی است؛ اصل بخشنامه مذکور به شماره 2608 مورخ 1400/1/23 و نیز نمونه فرم قرارداد کارمعین (مشخص) در قسمت "بخشنامه‌ها و مصوبات"پرتال این معاونت قرار داده شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار