خیلی بیشتر از ۴۰۰ هزار سقط غیرقانونی در سال!
کد خبر: 1043641
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NUv
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
سالانه ۴۰۰هزار سقط غیرقانونی در کشور داریم، در حالی که تعداد موالید کل کشور بین یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ۱۰۰هزار نفر در سال است؛ به عبارتی بیش از ۴۰درصد موالید کشور در پدیده سقط جنین از بین می‌روند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: صالح قاسمی با بیان اینکه سالانه ۳ تا ۴ هزار سقط جنین «غیرارادی» در کشور اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: سقط جنین‌های ارادی به دو دسته تقسیم می‌شوند که دسته نخست با مجوز پزشک و پزشکی قانونی به‌صورت قانونی انجام می‌شود. البته اینگونه سقط‌ها هم محل بحث کارشناسان است؛ متأسفانه بعضی از پزشکان اخلاق حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند و مجوز‌های بی‌دلیلی در این رابطه صادر می‌کنند؛ این نوع سقط، ۱۰ تا ۱۲ هزار مورد در سال ثبت شده‌است.

نویسنده مجموعه «جنگ جهانی جمعیت» گفت: دسته دوم سقط جنین‌های ارادی که بسیار جای نگرانی دارد، به‌صورت غیرقانونی، بدون مجوز، خارج از شبکه بهداشت و درمان و به‌طور زیرزمینی اتفاق می‌افتد، این نوع سقط به ۴۰۰ هزار مورد در سال می‌رسد!

وی افزود: در زمان حاضر یقیناً سالانه ۴۰۰ هزار سقط غیرقانونی در کشور داریم با این حال، آمار و ارقام سقط غیرقانونی یا به‌تعبیری «جنایی» خیلی بیشتر از این میزان است!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قاسمی خاطر نشان کرد: جمع این موارد به عددی بیش از ۴۰۰ هزار سقط در سال می‌رسد، در حالی که تعداد موالید کل کشور بین یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سال است (!) در صورت مقایسه آمار سقط جنین و تولد در کشور متوجه می‌شویم بیش از ۴۰ درصد موالید کشور در پدیده سقط جنین از بین می‌روند! این اتفاق اثری بسیار وحشتناک به روی شاخص‌های جمعیتی دارد. وی اضافه کرد: از طرفی، سقط‌جنین آثار بسیار مخربی روی مادر و خانواده دارد و بسیاری از کسانی که سقط غیرقانونی می‌کنند، متأسفانه قدرت باروری خود را از دست می‌دهند؛ در این رابطه، ما قانون مدیریت سقط جنین را داریم، اما این قانون هم ناقص بوده و به‌طور کامل هم به اجرا درنیامده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار