فیلترینگ اشتباه است فضای مجازی مدیریت می‌خواهد
کد خبر: 1043000
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NKa
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
دادستان کل کشور:
متأسفانه مدیریت فضای مجازی ما فشل، ول و رها است؛ بحث فیلترینگ یک بحث اشتباه است ما نمی‌گوییم فضای مجازی را ببندید، بحث ما مدیریت این فضا است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه دادستان نظامی تهران اظهار کرد: این سازمان حلقه وصلی بین سه قوه است، اقتدار کشور به اقتدار نیرو‌های مسلحش وابسته است. وی افزود: نقش سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در حفظ و پیشگیری بسیار مهم است، این سازمان وظیفه اصلی خودش را باید متمرکز بر پیشگیری کند.

وی گفت: حرف اول اقتدار کشور را نیرو‌های مسلح می‌زند، دشمن جرئت نمی‌کند نگاه چپ به کشور کند و این نشئت گرفته از قدرت نیرو‌های مسلح است.

منتظری افزود: دشمن با حربه جنگ اقتصادی سال‌هاست به میدان آمده‌است، به همین دلیل بحث اقتصاد ما در کشور باید به گونه‌ای تعریف شود که وابستگی ما به خارج از کشور به شدت کم شود.

دادستان کل گفت: اقشار آسیب پذیر و دهک‌های پایین در این جنگ اقتصادی تحت فشار هستند، اگر مدیران اقتصادی کشور یک آرایش مناسب در برابر جنگ اقتصادی داشتند الان وضعیت این افراد اینگونه نبود و وضعیت بهتری داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: فضای مجازی امروز جزو ضروریات مردم شده‌است و می‌تواند یک بستر بسیار ارزشمند باشد و بسیار فواید دارد، اما خطرات این حوزه هم بسیار مهم است، دشمن جنگ دیگری را علیه ما در فضای مجازی به راه انداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، منتظری بیان کرد: متأسفانه مدیریت فضای مجازی ما فشل، ول و رها است؛ بحث فیلترینگ یک بحث اشتباه است ما نمی‌گوییم فضای مجازی را ببندید، بحث ما مدیریت این فضا است.

دادستان کل گفت: عده‌ای با مدیریت اشتباهشان در فضای مجازی خون به دل رهبری کرده‌اند، این افراد باید یک روزی جوابگوی رفتار‌های خود باشند.

همچنین محمدجعفر منتظری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا رفع فیلتر یوتیوب برای برخی از افراد مانند دانشجویان و خبرنگاران را تأیید می‌کنید یا خیر، اظهار کرد: بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ برای دستگاه‌ها را در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصویب کرده‌ایم.

وی افزود: البته این موضوع را چندین ماه است که تصویب کردیم، دستگاه‌ها حسب مورد هرکدام باید نیاز‌های خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید، در دبیرخانه کار‌های لازم انجام شود. دادستان کل کشور بیان کرد: بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو آن هم به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه نامه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده‌است، اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند.

حجت‌الاسلام منتظری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا فیلتر «کلاب هاوس» در دستور کار قرار دارد یا خیر، به مهر گفت: هنوز راجع به این مسئله تصمیم‌گیری نشده‌است. وی همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده آذری جهرمی گفت: آخرین تصمیمات در این پرونده را باید از کسی سؤال کرد که پرونده را در دست دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار