مهلت ۲ هفته‌ای برای بهبود وضعیت کرونا در استان
کد خبر: 1042981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NKH
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
استاندار ایلام خبرداد؛
استاندار ایلام با اشاره به وضعیت اورژانسی کرونا در ایلام، گفت: ۲ هفته برای بهبود وضعیت کرونا به مسئولان مهلت داده می‌شود.
آزادپور


محمد نوذری صبح امروز سه‌شنبه در نشست فوق العاده ستاد استانی کرونابا تعیین ضرب الاجل ۲ هفته‌ای برای مهار کرونا در استان هشدار داد: اگر ظرفیت این مدت نتوانیم کرونا را مهار کنیم قطعاً جمع کردن اوضاع دشوار خواهد شد و بیمارستان‌ها ذخیره پذیرش بیماران را نخواهند داشت!

وی با عنوان این مطلب که امروز روز جهاد است و راه مهار این ویروس افسار گسیخته جهادی عمل کردن است، تاکید کرد: قرارگاه عملیاتی کرونا ضمن تشکیل جلسه روزانه باید بصورت مداوم وضعیت کرونا در استان را پایش کند و بر اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد کرونا نظارت دقیق داشته باشد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در ادامه گفت: همه عوامل ستاد استانی کرونا باید ظرف دو هفته پیش رو تا مهار کرونا شب و روز نداشته باشند و تمام قد پای کار باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که در بحث سلامت و جان مردم با کسی تعارف ندارد، تاکید کرد: قصور در این زمینه پذیرفتنی نیست و قطعاً با عوامل مخل در سلامت مردم بی ملاحظه برخورد خواهد شد.

استاندار ایلام با تشبیه شرایط امروز با دوران دفاع مقدس گفت: ایلامیان در ۸ سال جنگ تحمیلی توانستند فداکارانه دشمن متجاوز را شکست دهند و امروز باز روز جنگ است و دشمن ما در این میدان نابرابر ویروس منحوس و ناشناخته کرونا است.

وی در ادامه خواستار حضور بیشتر مردم در صحنه مبارزه با کرونا شد و افزود: در این مقطع حساس لازم است مردم مثل دوران دفاع مقدس علیه این دشمن منحوس بسیج شوند و برنده‌ترین سلاح امروز آنان در غلبه بر این دشمن نامرئی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات است.

نوذری در ادامه به ارائه آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت و گفت: متاسفانه عادی نگاری و برخی سهل انگاری‌ها در ارتباط با کرونا وضعیت استان را در یک شرایط خطرناک و اورژانسی قرار داده است که نیازمند رسیدگی فوری است و در این زمینه با وحدت و همدلی و همراهی بیش از پیش مردم و مسئولان می‌توانیم دوباره ابتکار عمل را در این کارزار سخت بدست بگیریم.

وی در ادامه به مثبت بودن ۲۵ درصد تست‌ها در استان خبر داد و گفت: در ۳۰ روز اسفند ماه سال ۹۹ از ۱۶ هزار نمونه گیری تقریباً ۱۳۷۹ مورد مثبت داشته‌ایم، اما در این ۱۶ روز نوروز از ۱۰ هزار نمونه گیری بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مثبت بوده است.

وی افزود: حالی که در یک ماه ۴ مورد فوتی داشته‌ایم متاسفانه در این ۱۶ روز ۹ فوتی داشته‌ایم و این فاجعه بار است.

وی افزود: در حالی که تعداد بستری‌ها در اسفند ماه ۱۴ مورد بوده است، اما در این ۱۶ روز بیش از ۱۹۳ بستری داشته‌ایم.

استاندار ایلام در ادامه به دورکاری کارمندان در شرایط جدید اشاره کرد و گفت: بر این اساس فعالیت کارکنان اداری در مناطق قرمز با ۳۰ درصد ظرفیت، نارنجی ۵۰ درصد و در مناطق زرد هم با ۷۰ درصد ظرفیت خواهد بود.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار