هرگونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم ایران و امریکا خیانت به منافع ملی است
کد خبر: 1042725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NG9
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۳
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به اخبار منتشر شده درباره احتمال مذاکره غیرمستقیم ایران و امریکا
انتشار اخباری مبنی بر احتمال مذاکره ایران و امریکا در حاشیه نشست وین هر چند با تکذیب عباس عراقچی همراه بود، اما موجی از واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت.

جوان آنلاین: انتشار اخباری مبنی بر احتمال مذاکره ایران و امریکا در حاشیه نشست وین هر چند با تکذیب عباس عراقچی همراه بود، اما موجی از واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت. کاربران به خصوص با موضع‌گیری‌های اخیر علی‌اکبر صالحی نگرانی داشتند که حرف قطعی رهبر انقلاب که تأمین‌کننده واقعی منافع کشور ایران است بر زمین مانده و باز کشور معطل وعده وعید‌های امریکایی‌ها شود. برخی کارشناسان نیز تحلیل کردند این حرف و حدیث‌ها بیشتر بازی‌ای برای تأثیر بر انتخابات پیش‌روی ایران است. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را می‌خوانید.

 
سیدمحمد هادی سبحانیان:

میان تعهدات برجامی ایران با امریکا تفاوت ماهوی وجود دارد. امریکا حتی درصورت اقدام به رفع تحریم‌ها روی کاغذ، ابزار‌های متعددی دارد که می‌تواند مانع بهره‌مندی حقیقی اقتصاد ایران از ناحیه رفع تحریم‌ها شود؛ لذا راستی‌آزمایی اقدامات طرف مقابل، قبل ازهر اقدامی ازسوی ایران ضرورت دارد.

احمد بنافی:

هر وقت آقای روحانی پای همه‌پرسی را به میان می‌کشد باید بدانید در حال تدارک برنامه‌ای است، منتها یک جایی به درِ بسته خورده است، حالا این مورد در کجا و در چه موردی بوده، به‌گمانم بی‌ارتباط با نشست مشترک اعضای برجام و حواشی آن نباشد. فقط باید گفت خدا به فریاد مردم برسد.

عرفان چروئی:

در برگشت گام‌به‌گام امریکا به برجام قطعاً بازنده ماییم مخصوصاً در این دولت و دستگاه دیپلماسی. زمزمه‌هایی از موافقت دولت هم شنیده میشه. یعنی عبور دوباره از خطوط قرمز رهبری! امیدواریم مجلس یازدهم نذاره دولت همچین خبطی کنه. برای احیای برجام تمام تحریم‌ها باید لغو بشه. #سیاست_قطعی

محمود صاحبی:

‏با توجه به تجربه ‎برجام، کاملاً مشخصه که راضی شدن به لغو «صرفاً حقوقی» ‎تحریم‌ها یا همون رفع «کاغذی» تحریم‌ها، کاملاً برخلاف منافع ملیه و دستاورد خاصی برای کشور نداره... یعنی اگه ‎دولت روحانی این اشتباه رو «تکرار» کرد، مجدداً بخاطر ‎انتخابات، منافع ملی را فدای منافع جناحش کرده!

سعید تواناراد:

‏یورونیوز مدعی شده ایران و امریکا بر سر مذاکره غیرمستقیم برای بازگشت دو جانبه به برجام به توافق رسیدند. این همون ‎دوپینگ انتخاباتی هست که غربگرایان بر خلاف ‎حرف قطعی کشور دنبال می‌کنند. مذاکره غیرمستقیم با امریکا همان دخالت خارجی امریکا در انتخابات ریاست جمهوری ایران است.

عبدالله گنجی:

‏معنی هرگونه مذاکره برجامی ایران- امریکا سوراخ کردن سقف تعهدات امریکا در برجام است. وقتی به جای اجرای تعهدات روشن، بر مذاکره اصرار دارند معنی‌اش این است که فشار جهانی بر خود (به دلیل عدم اجرای تعهدات) را بین ایران و خود تقسیم کنند. مذاکره یعنی مشروعیت دادن به عدم لغو تحریم با کمک ایران.

مرتضی سیمیاری:

‏مذاکره مجدد با امریکایی‌ها برای ایجاد یک نقشه راه بی‌فایده است. آن‌ها حق بازگشت به میز کمیسیون مشترک در هیچ نقطه‌ای از دنیا را ندارند. بایدن تنها یک راه دارد: تحریم‌ها علیه ایران را برداشته و سپس برای بازگشت به برجام درخواست بدهد. دوران اقدامات گام به گام گذشته است.

علیرضا گرائی:

سی‌ان‌ان: راب مالی هدایت تیم امریکا در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین را بر عهده خواهد داشت. امریکا عضو برجام نیست و هرگونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آن کشور یا شرکت در کمیسیون با حضور نماینده امریکا قبل از لغو تحریم‌ها و راستی آزمایی خیانت است. قابل توجه غربزده‌ها!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار