‌ فیل‌ماهی ۷۲۰ میلیون تومانی به تور صیادان رستمرودی افتاد
کد خبر: 1042601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NE9
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۰
صیادان شهرستان رستمرود استان مازندران که برای صید ماهی دل به دریا زده بودند فیل ماهی نیم‌تنی شکار کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سه روز قبل در حالی که صیادان برای صید راهی دریا شده بودند متوجه شدند که شکار بزرگی به تور آن‌ها افتاده‌است. صیادان وقتی برای خارج کردن تور با سختی زیادی مواجه شدند فهمیدند آنچه در تورشان گرفتار شده فیل ماهی بزرگی است که برای رهایی از دامشان به تکاپو افتاده است.

از آنجا که شکار فیل ماهی که ماهی خاویاری است و در لیست صید‌های ممنوعه قرار دارد مأموران شیلات از ماجرا با خبر شده و در محل حاضر شدند و فیل ماهی که ۵۰۰ کیلو وزن داشت به شرکت مادر تخصصی منتقل و ۳۶ کیلو خاویار از آن خارج کردند. یک منبع به جوان گفت که قیمت هر کیلو از خاویار به دست آمده این گونه فیل‌ماهی ۲۰ میلیون تومان است که با احتساب ۳۶ کیلو خاویار حاصل شده ماهیگیران رستمرودی موفق شده‌اند ماهی ۷۲۰ میلیون تومانی صید کنند.

محمد‌مهدی عباس‌زاده، معاون شیلات مازندران توضیح داد: کارشناسان شیلات با بررسی ماهی صید شده که به دلیل گرفتار شدن در تور صیادان و استرس ناشی از آن، نیمه جان شده بود اعلام کردند امکان تکثیر از این ماهی وجود ندارد و اگر دوباره در دریا رها شود به دلیل نیمه جان بودن احتمال دارد در تور صیادان غیرمجاز بیفتد. او ادامه داد: ماهی خاویاری صید شده به شرکت مادر تخصصی منتقل شد و ۳۶‌کیلوگرم خاویار از این ماهی به دست آمد. معاون شیلات مازندران با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت شیلات به صورت منظم در صیدگاه‌ها حضور دارند، افزود: صیاداتی که به صورت اتفاقی ماهیان خاویاری در تور آن‌ها می‌افتد موظف هستند این اتفاق را به شیلات گزارش دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار