باد کلاب هاوس در حباب سلبریتی‌های رسانه‌ای
کد خبر: 1042568
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NDc
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
انتقادات کاربران شبکه‌های اجتماعی به فراگیری پلتفرم تازه از راه رسیده
شبکه اجتماعی تازه از راه رسیده کلاب هاوس توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است و برخی از نشست‌های مجازی که با حضور مسئولان رده بالای کشوری برگزار می‌شود به تب این شبکه افزوده است. اما در عین حال گفتمانی انتقادی نیز در خصوص این شبکه شکل گرفته است و کاربران شبکه‌های اجتماعی در کنار اشاره به مزایای آن انتقاداتی را نیز مطرح می‌کنند.

جوان آنلاین: شبکه اجتماعی تازه از راه رسیده کلاب هاوس توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است و برخی از نشست‌های مجازی که با حضور مسئولان رده بالای کشوری برگزار می‌شود به تب این شبکه افزوده است. اما در عین حال گفتمانی انتقادی نیز در خصوص این شبکه شکل گرفته است و کاربران شبکه‌های اجتماعی در کنار اشاره به مزایای آن انتقاداتی را نیز مطرح می‌کنند. آن‌ها معتقدند این گفتگو‌ها نباید جایگزین گفتگو‌های حضوری و چند رسانه‌ای در سایر پلتفرم‌ها شود، چراکه مخاطب این شبکه محدود به برخی فعالان رسانه‌ای است و کمتر مردم در آن حضور دارند. همچنین برخی کارشناسان نیز هشدار‌هایی در خصوص مسائل حقوقی و حریم شخصی مطرح کردند. در ادامه بخشی از این واکنش‌ها را می‌خوانید.

 
محمد جعفر نعناکار:

هرچند در اصول اسناد حقوقی و استناد به اطلاعات، مکتوبات جایگاه نخست را دارد، اما به جهت بداهه‌گویی و تنظیم آنی جملات در گفتگو‌های شفاهی، کلاب هاوس بهترین بستر برای تخلیه اطلاعاتی است، مراقب بازی در زمین سکو‌های نرم‌افزاری باشیم.

دانش‌طلب:

شبکه‌ای که ستاره‌ها در آن حرف بزنند و توده‌ها گوش بدهند ضد دمکراسی است؛ ذوق و شوق‌تان برای کلاب هاوس که حباب سلبریتی‌ها را بیشتر باد می‌کند به خودتان مربوط می‌شود، اما با علاقه‌تان به جمله‌سازی درباره دمکراسی، مردم و آزادی و... نمی‌خواند، آگاهی و نگاه انتقادی که اصلاً حرفش را نزنید!

مهدی قاسم‌زاده:

در اینکه باید از ظرفیت‌های جدید برای گفتگو استفاده کرد هیچ شکی نیست، اما باید مراقب بود که نباید باعث غفلت از ظرفیت‌های فعلی و ارتباط چهره به چهره با عموم مردم شود!

کیانوش درویشی:

در کشوری که روزنامه‌نگاری حرفه‌ای عملاً جایگاهی ندارد و به فشل‌ترین شکل خودش در حال ادامه است، حضور مسئولان عالی‌رتبه کشور برای پاسخگویی در فضای غیر رسمی کلاب هاوس، با حضور خودی‌ها آخرین لگد به تن نیمه جان این صنعت رنجور است.

احسان تقدسی:

سرگرم شدن به کلاب هاوس از جهت سرگرمی خوب است، اما انتخابات آنجا برگزار نمی‌شود؛۹۹ درصد رأی دهندگان هم بحث‌های آنجا اهمیتی برایشان ندارد.

سینا کلهر:

نوکیسه‌های اجتماعی و سیاسی جدید و اشراف قدیم از همه جریان‌های سیاسی که مشروعیت خود را از دست داده‌اند تلاش می‌کنند از فرصت کلاب هاوس برای حفظ سیطره اجتماعی خود بر توده مردم استفاده کنند؛ تا این جا که خود گویند و خود خندند!

علی چاهخوزاده:

این مطالب که تو روم‌های کلاب هاوس گفته میشه روشنگری و استفاده از فضای مجازی نیست، در خیلی موارد تخلیه اطلاعاتی و مهندسی افکار عمومی هست. نمیگم کلاً بیخیال اون فضا بشید ولی حواستون رو جمع کنید، اتاق جلسه فلان مرکز نیست!

سیدعبدالرضا واسعی:

در هفته‌های گذشته تب نصب و حضور در نرم‌افزار کلاب هاوس به‌شدت در جامعه ایرانی در حال شیوع است تا حدی که می‌توان احتمال داد این شبکه اجتماعی پدیده انتخابات ۱۴۰۰ شود. با این روند، کلاب هاوس به یک معضل امنیتی تبدیل خواهد شد. میزان تخلیه اطلاعاتی.

حسن آقاجانی:

حالا اولاش باهاش حال می‌کنید، ولی وقت‌گیر، غیرخلاصه، زنده، غیرقابل پیگیری جدی، غیرقابل برنامه‌ریزی منطقی، غیرقابل پیگیری در محیط‌های بیرونی و... است. تنها بی‌واسطگی و تعمیق ارتباطاته که توش خوبه. کلاب هاوس.

میثم قهوه‌چی:

تکنولوژی آدم‌ها را به ولگرد‌های مجازی بدل کرده. هر پلتفرم جدید، مجالی برای کشتن خویش در حرافی و خودنمایی، بسط چرت و پرت و دوری بیشتر از حقیقت است و حالا کلاب هاوس.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار