ساخت ۴ خانه در ۴۵ روز شاهکار جهادگران درگزی
کد خبر: 1042104
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N68
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶

سرویس ایران جوان آنلاین: وقتی از جهاد صحبت می‌شود، یعنی کاری که در کمترین زمان به بهترین نحو ممکن به دست گروهی از برترین بندگان خدا به نتیجه برسد، درست مثل خانه‌هایی که در عرض ۴۵ روز به همت جهادگران درگزی برای مددجویان بهزیستی این شهرستان ساخته و تحویل آن‌ها شد. این تمام ماجرا نیست و وقتی بدانیم در این ساخت و ساز‌ها و ۲۷ پروژه دیگر که بسیج سازندگی در دست داشت، رقمی حدود ۱۳۵ میلیون تومان صرفه‌جویی شده است، آن وقت به ارزش کار‌ها بیشتر پی می‌بریم.

 
وقتی حدود دو ماه پیش در مورد نیاز مددجویان درگز صحبت شد، کسی فکر نمی‌کرد گروه‌های جهادی کاری کنند که همگان انگشت به دهان بمانند؛ چند خانواده‌ای که اولین خواسته آن‌ها سرپناهی برای مصون ماندن از سرما و گرما باشد. آن روز به همت قرارگاه محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی، گروه‌های جهادی و خیرین کار ساخت چهار واحد منزل مسکونی برای مددجویان بهزیستی درگز آغاز و ظرف مدت ۴۵ روز این خانه‌ها آماده و تحویل شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز در رابطه با علت خراب شدن این خانه‌ها و نیاز به نوسازی آن‌ها با اشاره به بارش‌های سنگین و سیل‌آسای اوایل سال جاری در نقاط مختلف کشور می‌گوید: «این مسئله که می‌توان آن را به نوعی در زمره عقوبت‌های الهی قرار داد، خرابی‌ها و خسارات زیادی به بار آورد و هموطنان ما را با مشکلات بسیاری مواجه کرد. در این میان منازل برخی از روستا‌های درگز هم به دلیل موقعیت جغرافیایی که در آن قرار گرفته بودند، در معرض بارندگی و سیل اخیر قرار گرفتند و به شدت تخریب شدند تا آنجا که استفاده از آن‌ها عملاً امکانپذیر نبود و باید بنای ساختمان مجدد پی‌ریزی و ساخته می‌شد.»

سرهنگ پاسدار محمدرضا غفاری ادامه می‌دهد: «طبق تفاهمنامه‌ای که بین سازمان بسیج سازندگی و سازمان بهزیستی کل کشور صورت گرفت، مقرر شد ساخت منازل مددجویان بهزیستی با همکاری بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی کشور انجام شود، در این میان سهم سپاه شهرستان ساخت چهار واحد منزل مسکونی برای مددجویان بهزیستی درگز بود.»

وی تصریح می‌کند: «با بررسی‌های صورت گرفته، ساخت منازل مسکونی مددجویان سیل‌زده روستای شوی در دستور کار این ناحیه قرار گرفت. مطابق تفاهمنامه امضا شده، هر منزل ۶۰ متری مجموعاً مبلغ ۶۰ میلیون تومان تسهیلات و کمک بلاعوض دریافت می‌کرد. این مبلغ با برآورد پیمانکار آزاد برای ساخت یک واحد منزل، ۲۵ میلیون تومان اختلاف داشت.» به گفته این مسئول، ساخت منازل مسکونی یاد شده بلافاصله توسط گروه‌های جهادی و بسیجیان در دست اقدام گرفت و پروژه‌ای که شاید در شرایط معمولی ساخت آن چند ماه به طول بینجامد، به همت مسئولان و خیرین شهرستان در بازه زمانی ۴۵ روزه به مددجویان بهزیستی تحویل داده شد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز می‌گوید: «خوشبختانه هزینه ساخت این چهار پروژه دقیقاً برابر تسهیلات دریافتی شد و تلاش شبانه‌روزی بیش از ۱۰ گروه جهادی شهرستان، صرفه‌جویی ۱۰۰ میلیون تومانی برای مجموع این چهار پروژه را به همراه داشت.» غفاری تأکید می‌کند: «ساختمان‌های مذکور به همت بخشداری نوخندان به صورت رایگان پروانه ساخت و مجوز پایان کار دریافت کردند و سند آن‌ها نیز در نوبت ثبت و صدور قرار دارد.»

گروه‌های جهادی کارشان را به ساخت چند خانه محدود نکردند و علاوه بر چهار پروژه ساخت منزل، ۲۳ پروژه مرمتی از قبیل ایزوگام و مرمت سقف، دیوارکشی، حفر چاه و... هم به صورت همزمان توسط این نیرو‌ها پیگیری می‌شد که از میان آن‌ها ۱۴ پروژه تحویل شد، چهار پروژه پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است و مابقی تا چند روز آینده به اتمام خواهد رسید. مجموع مبلغ صرفه‌جویی‌شده در این ۲۳ پروژه قریب ۳۵ میلیون تومان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار