بهانه‌ای که به دست دیگران هم افتاد
کد خبر: 1042070
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N5a
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
تحریم‌ها بدون هیچ تردی طی سال‌های اخیر نفس ورزش ایران را به شماره انداخته اند. اما این فشار‌های ناجوانمردانه که سمبه پر زور سیاست را بر گرده ورزش فشرده بار‌ها و بار‌ها دست آویز بی کفایتی‌ها و بی لیاقتی‌های مدیران ورزش کشور شده است. دست آویزی که حالا بهانه دست اغیار هم داده و فوتبال ایران را به جد به چالش کشیده است
دنیا حیدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین : باید فکرش را می‌کردیم که بهانه جویی‌هایی که ریشه در بی کفایتی‌های خودی‌ها دارد و تنها دست آویز فرار آن‌ها از قبول مسئولیت است و پذیرش اشتباه دست آخر جایی دست خودمان را در پوشت گردو می‌گذارد، اما چه انتظاری می‌توان داشت از آن‌هایی که افق دیدشان بیش از نوک بینی شان نیست که اگر بود٬ امروز بهانه دست کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌داد برای توجیه حقی که از فوتبال ایران خورده شده است. اتفاقی که البته برای فوتبال ایران تازگی ندارد، اما دلیلش این بار داستانی جدید است که تا پیش از این بهانه خودی‌ها بود و حالا به دست دیگرا هم افتاده است!
کنفدراسیون فوتبال آسیا در توجیه دادن میزبانی بازی‌های مقدماتی جام جهانی به بحرین و دادن این امتیاز در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به هند و عربستان صراحتا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران می‌نویسد که تحریم‌های بین المللی فعلی که جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار داده، باعث شده تا afc چالش‌ها و محدودیت‌های قابل توجهی را در برگزاری و انجام موفق مسابقات مربوطه در ایران پیش بینی می‌کند و این مسئله را یکی از عمده دلایل عدم اعطای میزبانی به ایران خوانده است. جدا از این نکته که زیرمجموعه‌های دیگری را هم شامل می‌شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا بدان‌ها اشاره کرده٬ داستان مسائل مالی و همچنین عدم انتقال و جابجایی مستقیم و غیر مستقیم پول نیز توسط afc دست آویز قرار داده شده. کاری که تا پیش از این مدیران بی کفایت داخلی برای توجیه بی کفایتی‌های خود بدان چنگ می‌زدند، اما ادامه دار شدن استفاده سو از داستان تحریم‌های ظالمانه و مشکلاتی که بر سر انتقال پول وجود دارد سرانجام دیگران را هم بر آن داشت تا برای توجیه تصمیمات غیر منطقی خود به راهی بروند که سالهاست مدیران ورزش و به خصوص فوتبال ایران در آن قدم می‌گذارند و بهانه‌ای داد دست دیگران تا ما را با آنچه خودمان باب کرده ایم بزنند!
خود کرده را تدبیر نیست. امروز هر دفاعی از خود می‌شود زیر سوال بردن مواضعی که تا پیش از این در پیش گرفته شده بود. تا دیروز این مدیران بودند که تحریم‌ها را برای ماست مالی کردن بی کفایتی‌های خود بر سر فوتبال ایران زده و آن را به دهان منتقدان می‌کوبیدند که یعنی ما می‌خواهیم، اما این تصمیمات ناعادلانه و حریم‌های غیر انسانی است که دست و بالمان را بسته، اما حالا همان حرف‌ها را afc دارد عینا برای فوتبال ایران دیکته می‌کند و این تخم لق را خود ما در دهان کنفدراسیون آسیا شکستیم و حالا چطور باید برای دفاع از خود مقابل آن ایستاده و قد علم کنیم وقتی هر آنچه را که امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان دلایل عدم دادن میزبانی به فوتبال ایران برشمرده سال‌ها از زبان مدیران نالایق برای توجیه بی کفایتی‌های آن‌ها شنیده بودیم و گوشمان از آن‌ها پر است.
حالا ٬ امروز که بار دیگر حق فوتبال ایران بار دیگر به وضوح خوده شده آیا می‌توان انتظار داشت مدیران ورزش و فوتبال ایران با رد تاثیر گذاری تحریم‌ها و چالش‌های مالی دلایل برشمرده شده توسط کنفدراسیون آسیا را که پیشتر خود بار‌ها و بار‌ها در گوش ملت ایران و جامعه ورزش خوانده بودند را رد کرده و منکر شوند؟ خصوصا که وقتی انکار توجیهات afc به معنای زیر سوال بردن توجیهاتی است که سال‌ها و سال‌ها در پی بی کفایتی‌های مدیران نالایق به عنوان دلیل اصلی و صفر تا صد ناکامی‌ها بر سر ملت و فوتبال ایران کوبیده شده است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار