محموله چهارم واکسن کرونا در لرستان وارد لرستان شد
کد خبر: 1042055
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N5L
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
مخیری، گفت: محموله چهارم واکسن کرونا با ظرفیت چهار هزار و ۹۸۶ دوز وارد لرستان شد.

به گزارش جوان از لرستان، حمید مخیری، مروز(26 اسفند) در جمع خبرنگاران از ورود محموله چهارم واکسن کرونا در لرستان خبر داد و اظهارداشت:  این مرحله شامل ۲ هزار و ۱۳۶ دوز واکسن «سی نوفارم» ساخت کشور چین و ۲ هزار و ۸۵۰ دوز واکسن«اسپوتنیک وی» روسی است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: این مرحله ویژه کادر درمان و افراد دارای بیماری خاص و زمینه ای است.

وی  ادامه داد: واکسن چینی برای افراد دارای بیماری زمینه ای و بیماری خاص و واکسن اسپوتنیک وی نیز برای تکمیل واکسینه کردن کادر بهداشت و درمان در معرض بیماران کرونایی استفاده خواهد شد.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: محموله چهارم واکسن کرونا طی روزهای آینده و قبل از اتمام سال برای گروه های هدف تزریق خواهد شد.

مخیری خاطرنشان کرد: واکسن جدید سی نوفارم تأییدیه نهایی خود را دریافت کرده و شرایط نگهداری آن دمای دو تا هشت درجه است که کار نگهداری آن را راحت تر می کند.

وی با اشاره به اینکه واکسن کرونا که برای کادر درمان تزریق شده از نوع روسی است، ادامه داد: این واکسن درحال حاضر مجوز تزریق را برای افراد زیر ۱۸ سال ندارد.

مخیری با بیان اینکه فاز اول تزریق برای افرادی بود که بیشترین خطر ابتلا را دارند و شامل کادر بهداشتی درمانی در معرض بیماران کرونایی، افراد دارای بیماری زمینه ای و پرخطر و مراکز نگهداری عمومی است، گفت: فاز دوم برای افراد دارای محرومیت و آسیب پذیری بالا است و با فاصله سنی ۱۰ سال تعیین می شود.

برچسب ها: واکسن ، کرونا ، مبتلایان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار