حوزه املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان فراتر از برنامه ابلاغی عمل کرده است
کد خبر: 1041777
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N0r
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان:
عبدالحسین پارسایی راد گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه توانستیم جلوتر از اهداف و برنامه‌های تعیین شده عمل کنیم.

 

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ عبدالحسین پارسایی راد معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: وضعیت عملکرد واقعی این حوزه در سال جاری در مقایسه با برنامه اجرایی ابلاغی از سوی سازمان‌ملی زمین‌و مسکن، بالاتر از اهداف و برنامه بوده است.

وی روند اجرايی فعاليت‌های این معاونت را مثبت ارزيابیكرد و گفت: تشخيص و شناسايی زمين‌های دولتی، تامین، نگهداشت، حقوقی و واگذاری زمین از جمله فعالیت‌های اولويت‌دار اين معاونت است. که به لطف خدا اهداف مورد انتظار در اکثریت این فعالیت‌ها تحقق یافته است.

 معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: در سال99 با اقدامات ویژه کارکنان این حوزه، واحد املاک و حقوقی از حالت سنتی خارج شد و در حال حاضر فعالیت‌ها بصورت کاملا دیجیتالی انجام می‌پذیرد به نحوی که ارتباط با ۱۰۸ شهر این استان که پیش از این بصورت سنتی و دستی انجام می شد اکنون بصورت سیستمی انجام می‌شود.

وی بیان داشت: در راستای تامین زمین و تحصیل اراضی، اسناد تک برگ 78 هکتار از اراضی ملی و موات داخل محدوده اخذ شد و 223 هکتار از اراضی ملی و موات داخل حریم در سطح استان تحصیل شده است. که این میزان در برنامه به ترتیب معادل ۴۵ و ۱۲۰ هکتار بوده است.

پارسایی‌راد با اشاره به اینکه دو هزار و 512 فقره از اسناد مالکیت دفترچه‌ای اراضی ملی در سطح استان به تک‌برگی تبدیل شده است گفت: در برنامه اجرایی ابلاغی از سوی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ اسناد مالکیت تک‌برگی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگ به تعداد مورد لحاظ قرار می‌گیرد حال آنکه این اداره کل بر اساس اولویت بندی نسبت به اخذ اسناد تک‌برگی با مساحت‌های بالا اقدام نموده است لذا بر اساس مساحت، عملکرد این اداره در این بخش بسیار مطلوب است.

وی افزود: تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به تک‌برگی بدلیل عدم نقشه برداری دقیق در سال‌های گذشته، نقشه محدوده اسناد و حدود آن پس از نقشه‌برداری دقیق براساس نقاط شمیم، اصلاح و در برخی موارد کسر مساحت زمین می‌شود که باتوجه به بخشنامه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، اصلاح و کسر سند نیاز به اخذ مجوز از این سازمان دارد و همین امر موجب کندی کار می‌شود.

 معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اراضی واگذار شده در سالجاری تشریح کرد: در راستای تامین مسکن اقشار ویژه (آزادگان-جانبازان بالای 25%- خانواده معظم شهدا- فرزند جانبازان بالای 70%)، 350 واحد مسکونی به این عزیزان اختصاص داده شد همچنین 11 هزار و 29 واحد مسکونی جهت اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن واگذار شد.

وی اظهار کرد: در بخش حقوقی نیز طرح دعوی و تشکیل پرونده برای متصرفین 73.5 هکتار از اراضی دولتی انجام شد و پرونده‌های حقوقی-له و علیه دولت (جاری و مختومه) با اخذ یکهزار و 182 رای تعیین تکلیف شدند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار