مسافران در نوروز 1400 به لرستان نیایند
کد خبر: 1041742
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N0I
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
نیکبخت، گفت: با توجه به شرایط کرونایی لرستان مهمانان و گردشگران این استان را برای نوروز ۱۴۰۰ انتخاب نکنند.

به گزارش جوان از لرستان، محمدرضا نیکبخت روز شنبه در نشست ویدئو کنفرانس  هماهنگی طرح سلامت نوروزی افزود: ورودی های لرستان و شهرهای آن از طرف استان خوزستان به شدت کنترل می شود و از ورود  وسائط نقلیه  از استان خوزستان جلوگیری می شود و  در نهایت ورود پلاک های بومی این استان به لرستان کاملا مطلقا  ممنوع است.

نیکبخت ادامه داد: در یکسال و یک ماهی که گذشت فرماندهی نیروی انتظامی استان لرستان در زمینه کنترل و پیشگیری ویروس کرونا نقش بسیار مهمی داشته است و در این راه از همه ظرفیت های موجود در کنار دانشگاه علوم پزشکی لرستان استفاده کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: برای کنترل ویروس کرونا و مبارزه با آن تاکنون کادر درمانی سختی های بیشماری را پشت سر گذاشته اند و هنوز با ایثار و فداکاری در وسط میدان مبارزه با کرونا ایستاده اند.

وی اظهار داشت: در مجموع در حال سپری کردن وضعیت زرد در لرستان هستیم و آنچه امروز باید کنترل شود مسافرت های نوروزی است که باید با  خطرات احتمالی آن ،وتجربه ای که مردم از یکسال شیوع ویروس کرونا دارند، پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: در فروردین، مهر و به ویژه آبان ماه ۹۹ پیک کرونا در لرستان بالا بود که اوج مرگ و میرهای ناشی از کرونا در آبان‌ماه اتفاق افتاد.

نیکبخت هشدار داد: همگی باید به پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها توجه داشته باشند و از تجمع در اماکن شلوغ پرهیز کنند.

مریم کوشکی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه به تشریح برنامه سلامت نوروزی در لرستان پرداخت و گفت: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز نظارت ها و بازرسی های بهداشتی از مراکز توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، مراکز بین راهی و سامانه های آبرسانی تشدید و ادامه خواهد یافت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: در این تاریخ از ساعت ۸ صبح تا ۲۰شب، با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس و سامانه های آبرسانی بازرسان بهداشت در سراسر استان مجهز به تجهیزات پرتابل حضور خواهند داشت.

 

برچسب ها: لرستان ، کرونا ، نوروز
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار