ممنوعیت چادرزدن در بوستان‌ها و معابر و استفاده از مدارس و خانه‌های شخصی برای اقامت نوروزی
کد خبر: 1041571
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MxX
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
وزیر کشور گفت: براساس مصوبه ستاد کرونا مقرر شده سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی و از این شهر‌ها ممنوع باشد، اما به بقیه شهرستان‌ها و شهر‌ها سفر آزاد است. البته توصیه می‌کنیم اگر کسانی فکر می‌کنند که قدرت و شرایط رعایت پروتکل‌ها را ندارند از سفر خودداری کنند.
 عبدالرضا رحمانی فضلی در سفری به قم در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط سفر‌های نوروزی گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا در این زمینه مصوبه دارد و ما نیز تابع آن هستیم.

وی ادامه داد: در این ستاد مقرر شده شهر‌هایی که در رنگ بندی قرمز و نارنجی هستند، سفر کردن به آن‌ها و یا از آن‌ها ممنوع است، ولی سفر به بقیه شهرستان‌ها و شهر‌های کشور آزاد است.

وی در همین راستا گفت: توصیه می‌کنیم اگر کسانی فکر می‌کنند که قدرت و شرایط رعایت پروتکل‌ها را ندارند از سفر خودداری کنند، پروتکل‌ها را شدیدتر کرده‌ایم. چادر زدن در بوستان‌ها و خیابان‌ها و استفاده از مدارس و یا خانه‌های شخصی که مورد اطمینان نیستند همه این‌ها ممنوع خواهد بود. هتل‌ها و رستوران‌هایی که می‌روند باید از قبل با هماهنگی وزارت گردشگری به گونه‌ای تدارک ببینند که دستورالعمل‌ها رعایت شود. برای اتوبوس، هواپیما و قطار از قبل دستورالعمل داده شده است. محور سلامت و محور صحت برای مردم خود مردم هستند.

رحمانی فضلی افزود: وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی، پیش بینی و برنامه ریزی مؤثر، مهیا کردن امکاناتی مانند پزشک، دارو و تخت و همچنین ارائه تذکر‌ها و توصیه‌های لازم است.

براساس گزارش پایگاه خبری وزارت کشور، وی تاکید کرد: نیت و رویکرد ما این نیست که در خصوص مردمی که یک سال در سختی هستند از روش‌های جرم انگارانه و برخورد‌های قانونی استفاده کنیم، ولی با همه خویشتنداری‌ها در برخی موارد مجبور می‌شویم با متخلفان و عده معدودی که در رابطه با سلامت عموم مردم تخلف می‌کنند برخورد کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار