جدیدترین تصمیمات کمیته بین المللی المپیک/ نگهداری نمونه‌های دوپینگ برای ۱۰ سال!
کد خبر: 1041540
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mx2
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
کمیته بین المللی المپیک در نشستی که داشت تصمیم گرفت که نمونه دوپینگ ورزشکارانی که در المپیک توکیو شرکت می‌کنند را برای ۱۰ سال نگهداری کند.
دومین روز از نشست کمیته بین المللی المپیک به پایان رسید. این نشست به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت وبینار برگزار شد و اعضای IOC تصمیماتی را گرفتند. مهمترین تصمیمات IOC به شرح زیر است:

*با توجه به اینکه قرار بود یکصد و سی و هفتمین نشست کمیته بین المللی المپیک در آتن یونان برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کونا لغو شد. از این رو نشست IOC در سال ۲۰۲۵ که برای انتخاب رییس بعدی کمیته بین المللی المپیک است، در یونان برگزار خواهد شد.

* یک صد و سی و هشتمین جلسه کمیته بین المللی المپیک نیز قبل از المپیک توکیو برگزار خواهد شد.

*اگرچه واکسیناسیون ورزشکاران و کمیته ملی المپیک کشور‌ها برای حضور در المپیک توکیو اجباری نیست، اما IOC از انجام آن حمایت می‌کند و هزینه واکسن نه تنها برای المپیک بلکه برای پارالمپیک را هم پرداخت می‌کند. IOC با همکاری شرکای بین المللی خود کار واکسیناسیون ورزشکاران را انجام می‌دهد.

*سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و آژانس بین المللی ضد دوپینگ (ITA) گزارش‌های خود را ارائه دادند. از آنجا که تاکید بر برگزاری بازی‌های پاک است بنابراین تصمیم گرفته شده نمونه‌های دوپینگ ورزشکاران المپیکی از قبل از بازی‌ها جمع آوری و به مدت ۱۰ سال و به صورت رایگان نگهداری شوند و مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند. این مسئله باعث جلوگیری از استفاده ورزشکاران از مواد ممنوعه می‌شوند. همچنین این دونهاد اعلام کردند که واکسن‌های کرونا هیچ مشکلی از لحاظ دوپینگ ندارند و هیچ ماده ممنوعه‌ای در این واکسن‌ها وجود ندارد ومانعی برای استفاده ورزشکاران وجود ندارد.

*IOC این اختیار را داده است که که گرفتن تست‌های خارج از مسابقه از ورزشکاران دو ماه قبل از آغاز بازی‌های المپیک آغاز شود.

*کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ و المپیک پاریس ۲۰۲۴ گزارش خود را از پیشرفت‌های اخیر ارائه کردند که مورد تایید IOC قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار