هزاران نفر از اهالی مینیاپولیس خواستار اجرای عدالت برای قاتل «جورج فلوید»
کد خبر: 1041285
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Msv
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
هزاران معترض به نژادپرستی و خشونت پلیس در آستانه آغاز محاکمه «درک شووین» افسر پلیس سفیدپوستی که راه نفس «جورج فلوید» را بست و منجر به مرگ او شد، در خیابان‌های شهر مینیاپولیس راهپیمایی کردند و خواستار اجرای عدالت شدند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: روز یک شنبه بسیاری از مردم شهر مینیاپولیس اطراف دادگاهی که قرار است محاکمه پلیس‌های نژادپرست انجام شود، جمع شدند و بسیاری از آن‌ها پلاکارد‌هایی را در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود «جان سیاه‌پوستان با ارزش است.» به گزارش خبرگزاری فرانسه، اهالی این شهر بسیار مشتاق برگزاری این محاکمه هستند و روند این پرونده را از نزدیک دنبال می‌کنند. فلوید ۴۶ ساله در تاریخ ۲۵ ماه مه ۲۰۲۰ (پنجم خرداد ۱۳۹۹) از خودروی خود بیرون کشیده شده و یک مأمور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس زانوی خود را روی گلوی این مرد بیش از ۹ دقیقه فشار داد و در مقابل دیدگان همکاران و مردم وی را خفه کرد.

انتشار فیلم قتل جورج فلوید جرقه دور دیگری از اعتراضات سراسری به تبعیض سیستماتیک سفیدبرترپنداران علیه رنگین‌پوستان را زد. به گزارش وبگاه خبری «آکسیوس»، محاکمه این افسر پلیس که به قتل درجه ۲ و غیرقانونی فلوید متهم است از دیروز دو شنبه آغاز شده است.

به طور معمول احکام چنین دادگا ه‌هایی تبرئه یا نهایتاً چند سال زندان است. سه مأمور پلیس دیگری هم در که در جریان این قتل دست داشتند با اتهامات خفیف‌تری روبه‌رو هستند و به صورت مجزا محاکمه خواهند شد؛ اقداماتی که نشان می‌دهد دستگاه قضایی و امنیتی امریکا به دنبال برخورد اصولی با نژادپرستی شایع در این کشور نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار