راه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها از نجف نمی‌گذرد
کد خبر: 1041122
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MqI
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۶
فرزند آیت‌الله «شیخ حسین النجفی»:
ظاهراً برخی به میانجیگری واتیکان برای عادی شدن روابط بغداد و تل‌آویو دل بسته بودند که آیت‌الله سیستانی در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان آب پاکی را روی دست رهبر واتیکان ریخته است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین:  به گزارش شبکه خبری المعلومه، نماینده و فرزند آیت‌الله «شیخ حسین النجفی» مرجع تقلید نجف اشرف سخنانی را در خصوص محتوای دیدار اخیر پاپ فرانسیس با مرجعیت عالیقدر شیعیان عراق، مطرح کرد.

شیخ علی النجفی با اشاره به اظهارات آیت‌الله سیستانی در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: آیت‌الله سیستانی آخرین میخ را بر تابوت طرح عادی‌سازی روابط با تل‌آویو کوبید.

نماینده این مرجع دینی در نجف اشرف با بیان اینکه طرح عادی‌سازی روابط نمی‌تواند از کانال نجف اشرف عبور کند، گفت: مرجعیت عراق به طور صریح دیدگاه خود را در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد. وی با تأکید بر اینکه گفت‌وگوی ادیان مسئله جدیدی نیست، یادآور شد: گفت‌وگوی میان آیت‌الله سیستانی و پاپ از اهمیت بسزایی در مسیر گفت‌وگوی دینی برخوردار بود. در این دیدار بر چالش‌های بشریت تأکید شد.

روز گذشته دفتر آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق در خصوص دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان با ایشان در نجف اشرف یک بیانیه صادر کرد. در این بیانیه آمده است که در جریان نشست مذکور در خصوص چالش‌های بزرگی که پیش روی انسان معاصر قرار دارد، صحبت شده است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: بسیاری از کشور‌های جهان به ویژه ملت فلسطین در اراضی اشغالی از ظلم، فقر، نبود آزادی‌های اساسی و عدالت اجتماعی، جنگ و محاصره اقتصادی رنج می‌برند. رهبران دینی و معنوی باید برای کاهش این درد‌ها و رنج‌ها به نقش خود عمل کرده و طرف‌های ذی‌ربط، منطق و حکمت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار