اِلمان مرحوم فاتح زینت بخش پارک «ایران کوچک» شد
کد خبر: 1041026
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mok
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خبرداد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: از تندیس مرحوم فاتح همزمان با بهره برداری از پارک ایران کوچک رونمایی شد.

پیمان بضاعتی پوراز نصب و رونمایی تندیس مرحوم فاتح در پارک ایران کوچک خبر داد و گفت: به‌منظور هویت بخشیدن به فضای فرهنگی شهر کرج  و پاسداشت مفاخر کرجی تندیس مرحوم فاتح یزدی مؤسس جهانشهر در پارک ایران کوچک جانمایی شد.

وی با اشاره به تأثیر المان‌های فرهنگی و چهره‌های هویت‌بخش در ترویج الگوپذیری مثبت شهروندان و ارج نهادن به مشاهیر شهر کرج، گفت: یکی از خلاءهای موجود شهر نصب نمادهای شهری در مناطقی است که به نام بزرگان این شهر و استان است و اداره هنرهای شهری معاونت زیباسازی با برنامه‌ریزی ۱۰ المان شهری با رویکرد هنری تا فروردین ۱۴۰۰ به دنبال پر کردن این کمبود در شهر است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: اِلمان مرحوم فاتح یزدی با ارتفاعی حدود سه نیم متر از جنس بتون گلاسه و توسط هنرمند فرهیخته جعفر رنگچی طراحی و ساخته‌شده است.

بضاعتی پور بابیان اینکه المان‌ها ازجمله بناهای مهم در طراحی و معماری شهری محسوب می‌شوند که می‌تواند بیانگر هویت، شخصیت و عصاره شهر باشند، افزود: مدیریت شهر کرج امروز مفتخراست که هم‌زمان با بهره‌برداری پروژه شاخص پارک ملی ایران کوچک  اِلمان مرحوم فاتح هم در  کنار تندیس ۱۰ چهره شاخص و مفاخر ایران مثل عطار نیشابوری، حافظ، سعدی، فردوسی، رودکی، خیام، ابن‌سینا، شیخ رازی، خواجه نصیر و امیرکبیر زینت‌بخش پارک اقوام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار