حفظ هویت شهر مشهد، مرهون شبکه ارتباطی حرم مطهر
کد خبر: 1040601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mht
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
شهردار مشهد بیان کرد
شهردار مشهد گفت:حفظ هویت شهر مشهد،مرهون شبکه ارتباطی حرم مطهر و شهر بوده و برقراری اتصال حرم به شهر ضروری است.

محمدرضا کلائی در نشست خبری استاندار خراسان رضوی در خصوص موضوع بافت پیرامون حرم مطهر، اظهار کرد: به طرح تفصیلی مرکز شهر موسوم به طرح "طاش" انتقاداتی وجود داشت و ایده حرم شهر رضوی به عنوان ایده اصلاحی مطرح شد.

وی افزود:حفظ هویت شهر مشهد، مرهون شبکه ارتباطی حرم مطهر و شهر بوده و برقراری اتصال حرم به شهر ضروری است و در طرح های قبلی این ارتباط در نظر گرفته نشده بود که در طرح جدید این ارتباط با احیای بافت های تاریخی و مسیرهای تشرف پیش بینی شده است.

شهردار مشهد ادامه داد:خالی شدن منطقه از سکنه و لزوم ایجاد زیرساخت هایی برای حمل و نقل پاک در این منطقه، تصمیم گیری مجدد در طرح موجود سبب شد تمرکز خوبی روی طرح با درنظر گرفتن جوانب طرح موجود اعمال شود.

کلائی تصریح کرد: به چالش کشاندن طرح و اخذ اظهار نظرات ذی نفعان نیز منجر به پخته تر شدن و فرآیند ماهیتی طرح، شده است.

وی خاطرنشان کرد:دغدغه هایی در خصوص این طرح در موضوعاتی نظیر حقوق مکتسبه، ره باغ ها و شکل‌گیری بافت وجود داشت که این دغدغه ها پس از مطرح شدن، بررسی و مرتفع شد.

شهردار مشهد ادامه داد:در ١٤٣ پروژه این بافت مشکلاتی در خصوص حقوق مکتسبه وجود داشت که با تلاش استاندار خراسان رضوی مقرر شد،این موضوع در استان و با محوریت دستگاه قضایی بررسی شود، این امر دستاورد بزرگی در این طرح است و تصمیم گیری در خصوص این موضوع به مدیریت استان بازگشت.

کلائی گفت:همچنین در خصوص زیرگذر حرم رضوی نیز مقرر شد ساختار موجود حفظ و اصلاحات لازم صورت گیرد.

وی عنوان کرد:راهبرد طرح مشخص بوده و دغدغه حل نشده ای در طرح باقی نمانده است و باید همه پای کار اجرایی شدن طرح باشند تا اطراف حرم مطهر به پهنه آماده کار و سرمایه گذاری با هدف خدمت به زائران و مجاوران تبدیل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار