بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بالغ بر دو هزار نفرساعت در مدیریت شهری انجام شد
کد خبر: 1040530
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mgk
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
علیرضا نصر اصفهانی سه شنبه صبح در آخرین نشست خبری پایان سال 1399 در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نقش برجسته اصحاب رسانه بر هیچکس پوشیده نیست و همواره به حضور، تلاش و بردباری آنان واقفیم، از خبرنگاران دیده‌بانان صادق برای رصد امور شهر یاد کرده و با تمام وجود به این امر باور داریم.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: موفقیت همه مدیران این است که همواره خود را در برابر سوالات خبرنگاران قرار دهند، کسانی که تمایلی به ارتباط با اصحاب رسانه ندارند این فرصت مغتنم را از دست می‌دهند. امیدواریم مدیریت شهری توانسته باشد در ترویج پرسشگری و تقویت پاسخگویی قدم‌های مؤثری بردارد، در روزهای پایانی سال شورا و شهرداری به دنبال برگزاری نشستی بودند تا قولی که به اصحاب رسانه داده شده بود محقق شود؛ به همین دلیل برای نخستین‌بار این اتفاق به‌صورت مشترک میان شهردار و رئیس شورا رخ داد. نشست مشترک می‌تواند باعث جلوگیری از وقت خبرنگاران و کاهش هزینه‌های اجرایی شود و نماد و تبلور هم‌افزایی در مدیریت شهری اصفهان باشد. بدین سبب از کسانی که این برنامه را علی‌رغم همه محدودیت‌ها برپا کردند، تقدیر می‌کنم.

وی ادامه داد با تاکید بر اینکه برای رفع ابهامات و نائل شدن به نتایج مطلوب باید با خبرنگاران در ارتباط باشیم، خاطرنشان کرد: در این سال‌ها سعی شده از فرصت‌های در اختیار نهایت استفاده را داشته باشیم و آنچه به‌صورت شبانه‌روزی از دستمان برمی‌آید را انجام دهیم؛ عهد کرده‌ایم که تا روزهای پایان خدمت به دور از هرگونه حواشی که ما را از تکالیف اصلی دور می‌کند، بپرهیزیم و تلاش کنیم تا امور شهر پیش برود.

نصر اصفهانی با بیان اینکه همه امور بر مدار وحدت پیش رفته است، اظهار کرد: اگر موفقیتی در شهر اصفهان رخ داده، حاصل همراهی و هم‌افزایی تمام ارکان بوده است؛ بدین سبب از امام جمعه اصفهان که در تمام دوره‌ها حمایت‌ها و نقش پدری شأن به چشم آمده و از استاندار، فرماندار و سایر مدیران شهری و استانی که ما را در کسب موفقیت‌ها همراهی کردند، تقدیر می‌کنم.

وی با اشاره به مراحل تهیه و تصویب بودجه ۱۴۰۰ شهرداری گفت: از هنگام تدوین بودجه در شهرداری تا تصویب در شورا بالغ بر دو هزار نفرساعت در مدیریت شهری فعالیت انجام شد تا این مهم به سرانجام برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه قالب جلسات بررسی بودجه به‌صورت برخط برگزار شد، افزود: این الگو برای دستور جلسات صحن علنی نیز اعمال شد و دیگر نیازی نیست مدیران به جلسه علنی بیایند بلکه در زمان موردنظر به صورت برخط در جلسات حضور می‌یابند، زیرا قصد داریم حداقل وقت اعضای شورا را بگیریم.

نصر اصفهانی با بیان اینکه بودجه، اختصاص منابعی محدود برای تقاضاهای نامحدود است، ادامه داد: طی برگزاری ملاقات‌های مردمی اولویت‌های بودجه برای سال آینده مشخص شد، در این راستا موضوعات زیست‌محیطی، حمل‌ونقل و ترافیک، توجه به طرح‌های مشارکتی در اولویت قرار گرفت، البته بودجه قابل توجه‌ای برای ارتقا ۲۰۰ محله اصفهان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: پس از بررسی‌های شورا، بودجه شهرداری، سازمان‌ها و چهار شرکتی که بیش از ۵۰ درصد از سهام آن متعلق به شهرداری است در جلسه علنی شورا به تصویب رسید در این راستا از هشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان پیشنهادی شهرداری بودجه سال آینده شهر به ۹ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به افزایش بودجه پیشنهادی، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق فروش املاک توسط سازمان قطار شهری، ۲۲۰ میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت، ۱۰۰ میلیارد تومان در منطقه شش و ۱۰۰ میلیارد تومان در سازمان میادین شهرداری، به بودجه اضافه شد.

نصر اصفهانی ادامه داد: با توجه به استحصال درآمدهای پیش‌بینی شده برای سال ۹۹ و اینکه بعضی مناطق به تحقق ۱۵۰ درصدی رسیدند، تصمیم به افزایش بودجه گرفته شد.

وی با بیان اینکه تأمین درآمدها از محل فروش تراکم به حدود ۳۰ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: واگذاری دارایی سرمایه‌ای یک‌هزار میلیارد تومان، اوراق مشارکت یک‌هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده یک هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ سهم دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در سبد هزینه‌ای ساخت‌وساز، آنچه متوجه شهرداری است فقط هفت درصد بوده و ۹۳ درصد دیگر ارتباطی با مدیریت شهری ندارد، البته برای گرم نگه داشتن تنور ساختمان، اهتمام کرده‌ایم و در ابتدای سال ۹۹ بسته تشویقی تصویب شد که هم ساخت‌وساز را رونق بخشید هم درآمدهای پیش‌بینی شده به دست آمد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به موضوع نامگذاری معابر تصریح کرد: نامگذاری معابر در شهرها فرایندی دارد به این صورت که درخواست‌های مردمی به شهرداری‌های مناطق اعلام می‌شود، مناطق پس از جمع بندی، درخواست‌ها را به شورای نامگذاری ارسال می‌کنند؛ آنجا موضوع بررسی و نظرات به کمیسیون فرهنگی شورا ارجاع داده می‌شود تا رسیدگی شود، سپس در جلسه علنی شورای شهر اگر از رأی اکثریت اعضا برخوردار شد به کمیته انطباق فرمانداری ارسال می‌شود و چنانچه مغایر با قوانین بالادستی نباشد، اجرایی خواهد شد.

نصر اصفهانی تأکید کرد: صادقانه می‌گویم که هرچه داریم از شهدا است و این سخن از باب ادعا نیست بلکه از باب اعتقاد است چرا که اکثر مدیران شهری از خانواده شهدا و ایثارگران و رزمندگان هستند؛ در این دوره مدیریت شهری اولویت ما در نامگذاری نام شهدا است.

وی ادامه داد: مدتی پیش مباحثی مطرح و باعث تکدر خانواده شهدا شد از این رو در دو جلسه علنی پی در پی شورای اسلامی شهر عذرخواهی کردیم و این عذرخواهی به خاطر همین دیدگاه بود. تلاش کردیم خودمان را در مسیر شهدا قرار دهیم زیرا جدا شدن از شهدا را برای خود و مدیریت شهری ضرر می‌دانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح مجاور کارخانه قند ابتدا به نام نصف جهان نامگذاری شده بود اما با اتفاق ناگواری که برای سردار دل‌ها افتاد با اتفاق آرا نام این پروژه به نام سردار شهید سلیمانی تغییر کرد.

نصر اصفهانی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از کوچه‌ها، معابر و بن بست‌های شهر به نام شهدا نامگذاری شده است، گفت: هرچه پیش رفتیم نامگذاری معابر مرتبط با موقعیت و با توجه به قالب‌ها انجام شده است؛ البته نامگذاری‌ها در دوره ششم نسبت به دوره پنجم کمتر خواهد شد، زیرا نام شهدا بر بسیاری از پروژه‌ها نقش می‌بندد.

وی تأکید کرد: اگر در مواردی درخواست برای نامگذاری مکان‌ها یا پروژه‌ها به نام شهدا مطرح شود بررسی آن جز اولویت‌های شورای شهر خواهد بود و امیدواریم شرمنده شهدا نباشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به موضوع نامگذاری یکی از سرویس‌های بهداشتی شهر به نام شهدا تأکید کرد: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تأکید کردم انسان با وجدان چنین اقدامی را انجام نمی‌دهد و این اقدامی بی اساس بوده است و غفلت صورت گرفته است؛ اما در جلسه بعدی شورا متوجه شدیم که در ارتباط با این موضوع از سراسر کشور تماس می‌گیرند و بسیار متأسفم در شهر اصفهان که در فرهنگ جهاد و شهادت پیش قراول است این مباحث مطرح می‌شود؛ مطرح شدن این اخبار آنچنان مطلوب نیست و متأسفم که در شبکه‌های اجتماعی به ما می‌گویند که سرویس بهداشتی به نام شهدا نامگذاری شده و البته جالب‌تر اینکه اعلام شد برای آن مراسم افتتاحیه برگزار شده است در حالی که اصلاً این اتفاق نیفتاده و در حقیقت غفلت صورت گرفته است.

نصراصفهانی با تأکید بر اینکه به کسی اجازه جسارت به شهدا را نمی‌دهیم، گفت: زبان مدیریت شهری باید در عذرخواهی روان باشد، زیرا معتقدیم یک عذرخواهی یک دقیقه‌ای جلوی بسیاری از مباحث را می‌گیرد و امروز از کسانی که به جهت این اتفاق مورد توهین و تحقیر قرار گرفتند، عذرخواهی می‌کنم اما فراموش نکنیم کسانی که در فتوشاپ‌ها عکس شهردار یکی از مناطق را در کنار سرویس بهداشتی گذاشته و عنوان آن را نوشته‌اند سرویس دستشویی برادران این نیز به نوعی یک بداخلاقی است؛ بنابراین اتفاق افتاده در هر شرایط با هر انگیزه‌ای نباید شأن، شخصیت و آبرو و خدمات انسان‌ها را اینگونه زیر سوال ببریم؛ افراد دلسوز باید عکس‌العملی هم نسبت به دیگر توهین‌ها داشته باشند و امیدواریم جبران مافات کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: درخواست ارتش برای نامگذاری خیابان به نام سردار آیتی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: آنقدر صلابت پیدا کنیم که در هیچ حادثه‌ای مردان و زنان ما مورد هجمه دشمنان قرار نگیرند و البته در نامگذاری‌ها هرچه پیش می‌رویم با ضوابط اقدام خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار