بهره برداری از پروژه های حوزه فاوای آذربایجان غربی با اعتباری بالغ بر ۱۳۸۳ میلیارد ریال
کد خبر: 1040241
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mc5
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی اعلام کرد:
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: پروژهای حوزه ارتباطات استان آذربایجان غربی در ۵ بخش دولتی و خصوصی با اعتباری بالغ بر یک هزارو ۳۸۳ میلیاردریال قابل بهره برداری است.

قاسم جلیلی نژاد اظهار داشت: پروژهای حوزه ارتباطات استان آذربایجان غربی در ۵ بخش دولتی و خصوصی با اعتباری بالغ بر یک هزارو ۳۸۳ میلیاردریال قابل بهره برداری است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: این پروژه ها در بخش توسعه و ارتقاء ارتباطات شهر و روستا در جهت توسعه شبکه ملی ارتباطات و تحقق ایران هوشمند اجرایی شده است.

وی افزود: با ارتقاء 12سایت از تکنولوژی 2G به 3G و 4G و ایجاد 31 سایت جدید و 87 کیلومتر فیبر نوری روستایی برای کاهش شکاف دیجیتالی و بهبود ارتباطات استان در مناطق محروم از محل اعتبارات طرح USO هزینه شده است.

جلیلی نژاد با اشاره به اینکه این آمار مربوط به اقدامات صورت گرفته در شش ماهه دوم سال جاری است،افزود: توسعه کافو نوری، شبکه فیبر و انتقال شرکت مخابرات استان ،توسعه شبکه دیتای به میزان 470 گیگابیت بر ثانیه شرکت ارتباطات زیرساخت استان و ایجاد سایت جدید و ارتقاء تکنولوژی سایت های موجود توسط اپراتورهای ارتباطی از دیگر اقدامات انجام شده این بخش دربیش از  10 شهر و 220 روستای استان است.

مدیر کل ارتباطات استان تصریح کرد: وزارت ارتباطات در شرایط سخت کنونی با وجود تمامی موانع برای تامین تجهیزات ارتباطی به تکالیف خود در برنامه ششم توسعه که تأمین زیرساخت های ارتباطی80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان بود، جامع عمل پوشانده است.

وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات علی رغم شیوع ویروس کرونا، پوشش حداکثری اینترنت در روستاها را جز اولویت های اصلی در برنامه کاری خود قرار داده است، که تحقق آن نیازمند حمایت های همه حوزه ها از جمله دولت و مجلس شورای اسلامی است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی