ضرورت حفظ امنیت پایدار
کد خبر: 1040127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MaF
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سردار حسین رحیمی
امنیت مهمترین مؤلفه‌ای است که می‌توان در سایه آن فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خود را انجام داد؛ چراکه در لوای امنیت و آرامش و ثبات است که اقتصاد می‌تواند اقتصادی پویا و خلاق باشد. در سایه امنیت است که می‌توانیم اجتماعی پایدار و با ثبات داشته باشیم و به نوعی دیگر می‌توان عنوان داشت که در صورت نبودن امنیت، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. از این رو می‌توان اذعان داشت که امنیت مهمترین عنصری است که صرفاً زمانی قدر و اهمیت آن را به درستی متوجه می‌شویم که از آن محروم می‌شویم. همان‌گونه که از امنیت و سلامت به عنوان دو نعمت مجهول نام برده‌اند دو نعمتی که تنها در صورتی که خدشه‌ای به آن‌ها وارد می‌شود تازه اهمیت و ارزش واقعی آن‌ها شناخته می‌شود.

امروز به‌رغم همه مشکلات و فشار‌های اقتصادی دشمنان، امنیت کشور ما به دلایل مختلف، امنیتی پایدار و با ثبات و مثال زدنی است که با مقایسه این امنیت با امنیتی که در کشور‌های همسایه و دیگر کشور‌های دنیا مستقر است می‌توان متوجه اوج و اهمیت امنیت و ثبات موجود در کشور عزیزمان پی ببریم و فراموش نکنیم که هستند کسانی که همه تلاش خود را به‌کار بسته‌اند تا این امنیت و آرامش را متزلزل نمایند و بر ماست که جدای از سلایق و گرایش‌های سیاسی و اجتماعی اجازه ندهیم که کوچک‌ترین خدشه‌ای به امنیت ما وارد شود؛ چراکه همه ما بر یک کشتی سوار هستیم و این کشتی تا مادامی می‌تواند در مقابل تند باد‌ها و تلاطم‌ها و موج‌های عظیم همچنان با صلابت به راه خود ادامه دهد که آسیبی به سلامت و اصالت این کشتی وارد نشود. از این رو است که باید تلاش کنیم که با همه وجود امنیت را پاس بداریم؛ چراکه امنیت با هیچ ثمنی قابل معاوضه نیست.

اتفاقات مختلف از جمله حوادث روز‌های اخیر در سراوان را اگر به درستی رصد نماییم می‌توانیم به خوبی رد پای دشمنان را مشاهده کنیم که به بهانه‌های واهی و مختلف تلاش دارند که امنیت ما را که به بهای خون هزاران شهید گلگون کفن به ثمر رسیده است، مخدوش کنید.

امروز ایران اسلامی جزیره ثباتی است که دور تا دور آن را دشمنان و معاندان قسم خورده‌ای که همه توان خود برای به آتش کشیدن این امنیت و آرامش را دارند در بر گرفته‌اند و همه تلاش خود را به‌کار بسته‌اند تا ایران را مانند برخی از کشور‌ها به ویرانه‌ای و تلی از خاک و خرابه تبدیل کنند و در این میان شاید باشند معدود کسانی که مزدوران و آتش بیاران معرکه‌ها هستند و آب به آسیاب دشمنان بریزند و به عبارتی ساده کشور خود را به ثمن بخسی بفروشند وگرنه همه ملت بزرگ ایران دست در دست هم و با اتحاد و انسجام و به دور از اختلاف نظر‌ها در مقابل دشمنان سینه سپر کرده و ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد کسی به خاک، مال و ناموس آن‌ها تعدی کنند و در این میان فرزندان و خادمان ملت بزرگ ایران در نیرو‌های نظامی و انتظامی شبانه روز ایستاده‌اند و از کیان خود مردانه، جانانه و مجاهدانه دفاع خواهند کرد.

چراکه همه ما سرنوشت کشور‌هایی که پای اجنبی‌ها به خاک آن‌ها باز شده است را دیده‌ایم و هرگز اجازه نخواهیم داد که ایران عزیز ما ویران شود؛ چراکه ایران زادگاه و کیان شیر و مردان مردی، چون شهید سلیمانی‌ها‌ست که از شنیدن نامشان رعشه بر اندام دشمنان ما می‌افتد.

* فرمانده انتظامی پایتخت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار