مک کنزی: مشابه حمله به عین‌الاسد را تجربه نکرده بودیم
کد خبر: 1040097
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MZl
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
فرمانده نیرو‌های تروریست سنتکام ضمن گفتگو با یکی از شبکه‌های خبری امریکا در توصیف حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد گفت که موشک‌ها بسیار دقیق بودند و آن‌ها مشابه این حمله را تجربه نکرده بودند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: بیش از یک سال از حمله ایران به نیرو‌های امریکایی در پایگاه عین‌الاسد می‌گذرد. این اقدام که در پاسخ به ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده وقت سپاه قدس صورت گرفت، پنتاگون را در موضعی قرار داد که پس از مدتی پنهانکاری و ارائه اطلاعات قطره‌چکانی، سرانجام به این حد اکتفا کرد که ۱۰۹ نظامی امریکایی دچار آسیب مغزی شده‌اند. ژنرال کنت مک کنزی به تازگی درباره بزرگ‌ترین حمله موشکی که تاکنون علیه امریکایی‌ها انجام شده است به شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت: «گزارش‌های اطلاعاتی که ما دیدیم، حاکی از آن بود که شاید ظرف چند ساعت، شاید چند روز و احتمالاً چند هفته، سیلی از حملات مختلف علیه نیرو‌های ما در عراق، سفارتخانه ما و دیگر پایگاه‌های ما در آنجا رخ دهد.»‌مک کنزی خاطرنشان کرد: «حمله‌ای بود که قطعاً مشابه آن را هرگز مشاهده یا تجربه نکرده بودیم... موشک‌ها دقیق بودند. آن‌ها کاملاً به همان‌جایی که باید برخورد کنند، اصابت می‌کردند.»

۴۰ نفر در پناهگاهی مناسب برای ۱۰ نفر

آلن جانسون یکی از فرماندهان نیرو‌های امریکایی در عین‌الاسد نیز در توصیف حمله ژانویه ۲۰۲۰ به این پایگاه گفت: «ما شروع به پایین رفتن (از پناهگاه‌های زیرزمینی) کردیم که شاید حدود ۱۳۵ متر بود، یک سوم راه را رفته بودیم که صدای مهیبی آمد و شنیده شد «دارند، می‌آیند، دارند می‌آیند، پناه بگیرید، پناه بگیرید، پناه بگیرید.» به اندازه یک زمین فوتبال دیگر مانده بود که باید می‌دویدم. نمی‌دانستم که موشک بعدی چه زمانی قرار است برخورد کند.»

شانس آوردم زنده ماندم

وی در توصیف شدت صدای برخورد موشک‌ها به پایگاه گفت که موشک‌ها طوری صدا می‌کردند که انگار یک قطار باری از کنار شما رد می‌شود. این فرمانده نظامی امریکایی، وضعیت دیگر هم‌قطارانش را اینطور توصیف کرد که حدود ۴۰ نفر به صورت فشرده در پناهگاهی که فقط برای محافظت از ۱۰نفر در مقابل حملات بسیار کوچک‌تر طراحی شده بود، قرار گرفته بودند. او تأکید کرد که شب حمله ایران به عین‌الاسد را فراموش نمی‌کند و گفت که هنوز سردرد دارد و صدا‌هایی در گوش خود احساس می‌کند و کابوس می‌بیند و نمی‌داند چطور زنده مانده است. جانسون در این مورد گفت: «شانس.... زیرا واقعاً هیچ‌کس نباید از چنین وضعیتی جان سالم به در می‌برد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار