اجازه مختصر سفر‌های نوروزی را گرفته‌ایم
کد خبر: 1039791
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MUp
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵
معاون گردشگری:
معاون گردشگری می‌گوید: اجازه مختصری را برای سفر‌های نوروزی مشروط به رعایت پروتکل‌ها گرفته‌ایم. آقای مونسان هم برای سفر‌های نوروزی به صورت محدود و کنترل‌شده به ستاد کرونا قول داده است تا فعالان گردشگری از درآمد‌های گردشگری بهره‌مند شوند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  ولی تیموری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران با اشاره به دوران سخت کرونا در گردشگری و محدودیت‌هایی که برای سفر ایجاد شده است، گفت: الان به فکر گشایش‌های جدید هستیم و این نمایشگاه گامی در این راستاست، این نمایشگاه یک رزمایش برای برنامه‌های پیش رو است. در ادامه وام‌های حمایتی دولتی، اجازه مختصری را برای سفر‌های نوروزی به صورت محدود و مشروط به رعایت پروتکل‌ها گرفته‌ایم. آقای مونسان هم برای سفر‌های نوروزی به صورت محدود و کنترل‌شده به ستاد کرونا قول داده است تا فعالان گردشگری از درآمد‌های گردشگری بهره‌مند شوند.

او با بیان اینکه توزیع سفر در کشور از جمله رویکرد‌های اصلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، گفت: صنعت گردشگری دیگر تک‌محصول و نقطه‌محور نیست. ۲ هزارو ۴۰۰ پروژه فقط در اصفهان و شیراز ایجاد نشده، گردشگری مویرگی در کشور ریشه دوانده است.

او افزود: هدفمند کردن بازار‌ها رویکرد دوم ما بوده که مختص گردشگران خارجی است. آقای مونسان با عدد ۴ میلیون و۶۰۰هزار گردشگر خارجی، سازمان را تحویل گرفت. این سال‌ها روی همین عدد درجا می‌زدیم، اما این عدد در سال ٩٨ با وجود افت گردشگر بین‌المللی در سه ماهه آخر، نزدیک ٩میلیون و تعداد گردشگران بین‌المللی دوبرابر شد. معاون گردشگری با اشاره به توقف سفر‌های بین‌المللی با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در همین یک سال با حفظ آمادگی همه خلأ‌ها را پوشش دادیم. اسنادی در سطح ملی، منطقه‌ای، استان‌ها و روستا‌ها آماده و خدمات و محصولات را متنوع و استاندارد کردیم. الان به‌روزترین خدمات گردشگری دنیا را داریم.

او درباره نمایشگاه گردشگری گفت: به خاطر شرایط موجود اعلام عمومی برای این نمایشگاه نشد، اما کارگاه‌های تخصصی به صورت نیمه‌حضوری و مجازی طراحی شده است. نگاه‌مان به این نمایشگاه حمایتی بود. مثل سال‌های گذشته دنبال حضور همه فعالان گردشگری نبودیم، حتی زمین نمایشگاه را از محل بودجه‌های دولتی تأمین کردیم که از فعالان گردشگری حمایت شود.

تیموری افزود: نمایشگاه گردشگری در چهار سالن برپا شده که همراه با آن، صنایع دستی نیز ارائه شده است تا آغازی دوباره برای گردشگری و سفر‌های نوروزی باشد.

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران از دیروز (پنجم اسفند) در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا شده و تا هشتم اسفند ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار