تداوم سقوط شاخص بورس
کد خبر: 1039568
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MRE
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
ارزش معاملات روزانه امروز حتی به سه هزار میلیاردتومان نرسید که می‌تواند نشانه بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران به بازار بورس باشد.
جواد عسگر

سرویس اقتصادی جوان‌آنلاین: بازار بورس تهران همچنان روزهای سردی را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد همچنان ورود پول به این بازار وجود ندارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد نیز در اندک متعادل شدن بازار سریعا سهام خود را به فروش می‌رسانند و از بازار خارج می‌شوند. کم شدن دامنه نوسان نیز باعث شده نقدشوندگی بسیاری از سهام با مشکل مواجه شود و اکثر نمادها با صف‌های فروش سنگین مواجه شده و حجم معاملات بسیار پایین آمده است.

ارزش معاملات روزانه امروز حتی به سه هزار میلیاردتومان نرسید که می‌تواند نشانه بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران به بازار بورس باشد. از سوی دیگر در حال حاضر موعد سررسید بسیاری از اعتباری ها بسیاری از سرمایه‌گذاران هست که همین اتفاق باعث فروش‌های بیشتر در بازار شده است.

اگرچه قیمت‌ها در بازار جهانی با رشد مواجه بوده و افت قیمتی دلار نیز اندک می‌باشد اما همچنان ترس سرمایه‌گذاران از افت بیشتر دلار در آینده نزدیک باعث خروج پول از بازار بورس شده است.

یکی از بحث‌های سیاسی که بر بازار سرمایه سایه افکنده بود اخبار پیرامون توافق آژانس و ایران است.

ایران و آژانس تفاهم کردند اجرای پروتکل الحاقی و دسترسی‌های برجامی به طور کامل متوقف شود و فقط پادمان در ایران اجرا گردد. مقصود از تداوم راستی آزمایی و مانیتورینگ ضروری این است که ایران به مدت ۳ ماه اطلاعات دوربین‌های تاسیساتی را که در پیوست مشخص شده ضبط می‌کند و نزد خود نگه خواهد داشت. در این مدت آژانس نه به این تاسیسات و نه به اطلاعات دوربین‌ها هیچ دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات منحصرا نزد ایران باقی می‌ماند. اگر پس از ۳ ماه تحریم‌ها به طور کامل لغو شد ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس می‌گذارد وگرنه اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاين،  بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران،  شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با 8 هزار و 113 واحد کاهش به یک میلیون و 214 هزار واحد و ارزش روز بازار به 4829 هزار میلیارد تومان رسيد .

شاخص قيمت (وزني- ارزشي) با 2116 واحد کاهش   به 316 هزار و 878 رسيد. شاخص کل(هم‌وزن) با 1075 واحد افت  به 436 هزار و  96 واحد رسيد. شاخص قیمت (هم‌وزن) با 702 واحد کاهش به 284 هزار و  953 واحد رسيد.

­شاخص آزاد شناور با  8646 واحد کاهش  به  یک میلیون و 750  هزار  واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با  5817 واحد  افت  به 890 هزار  و 144 واحد و  شاخص بازار دوم با 16828 واحد  افت  به رقم  2 میلیون و 451 هزار واحد رسید.

نماد  فولاد، شستا، فارس، کگل. تاپیکو، شبندر  بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشت.

 در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس 147.17 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 254 واحد رسید.

معامله‌گران فرابورس تعداد 142 هزار و 79  برگ سهم در قالب 788 میلیون  به ارزش 12 هزار و 678 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار