کاشت نهال به‌جای سبدهای زباله جمع‌آوری‌شده در شهر کرج
کد خبر: 1039556
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MR2
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خبر داد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای طرح کاشت درخت به‌جای سبد زباله جمع‌آوری‌شده از سطح معابر شهر خبر داد.

پیمان بضاعتی پور با اشاره به اجرای این طرح، گفت: این طرح با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری کرج و اداره توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق انجام می‌شود.

وی گفت: در اجرای این طرح از گونه‌هایی هم چون «نارون» و «زبان‌گنجشک» استفاده‌شده و گونه دیگر نیز کاشته خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته با اجرای این طرح تا پایان سال ۵۰ هزار اصله درخت در حاشیه معابر غرس خواهد شد.

بضاعتی پور به پویش درختکاری کرج و کاشت نهال به درخواست شهروندان اشاره کرد و گفت: در خصوص  اجرای این طرح محدودیتی وجود ندارد و به‌تمامی درخواست‌های پیامکی شهروندان به سامانه ۱۰۰۰۱۱۴۷ ترتیب اثر داده خواهد شد.

وی گفت: این سازمان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه هفتگی درختکاری را پیش موعد و در قالب پویش‌های متنوع برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در شرایط کنونی و با توجه به کمبود منابع آبی تغییر الگوی کاشت مبتنی بر گونه‌های بومی و مقاوم به کم‌آبی در دستور کار سازمان و نهادهای اجرایی است.

بضاعتی پور افزود: موفقیت برنامه‌های اجرایی مدیریت شهری و درختکاری بدون مشارکت مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد و شهروندان امکان‌پذیر نیست.

وی اضافه کرد: تمامی پویش‌ها و برنامه‌ها اجرایی در طرح ملی «درخت دوستی بنشانیم» باهدف آگاه‌سازی اقشار مختلف شهروندی در سطح شهر اطلاع‌رسانی شده و با تبلیغات گسترده محیطی سعی در جلب حداکثر شهروندان داریم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج همچنین افزود: کاشت  درخت به‌جای سبدهای زباله بی‌نظمی بصری ایجادشده را بهبود می‌بخشد و نقش بسزایی در زیباسازی معابر شهر کرج خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار