دولت حق به تأخیر انداختن اجرای قانون لغو تحریم‌ها را ندارد
کد خبر: 1039506
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MQE
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
بیانیه ۲۲۶ نماینده مجلس
در بیانیه‌ای که به امضای ۲۲۶ نفر از نمایندگان رسیده، تأکید شده است به مردم ایران اطمینان می‌دهیم در دفاع از حقوق آن‌ها به هیچ وجه کوتاه نیامده و به دشمنان ملت ایران نیز اعلام می‌کنیم که ایران سربلند و قوی گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد.

سرویس سیاست جوان آنلاین: به گزارش فارس، سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته پارلمان بیانیه‌ای در خصوص اجرای مصوبه مجلس تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که به امضای ۲۲۶ نفر از نمایندگان رسیده است، را قرائت کرد.


در این بیانیه آمده است: بعد از توافق برجام در سال ۱۳۹۴ امید می‌رفت طرف‌های غربی از جمله امریکا و سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه با صداقت با ملت بزرگ ایران برخورد کرده و به تعهدات خود عمل نمایند.

علیرغم اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در فواصل مختلف ۱۵ بار تأیید کرده است که ایران به تعهدات برجامی خود به صورت کامل عمل کرده است، اما متأسفانه شاهد بوده‌ایم که دشمنان ملت عزیز ایران به هیچ‌یک از تعهدات اساسی و مهم خود عمل نکرده و با اینکه قرار بود در روز اجرا یعنی ۲۷ دی ۱۳۹۴ تحریم‌های بانکی و نفتی برداشته شود متأسفانه بر مقدار این تحریم‌ها افزوده شده است، روند آسیب به منافع ملت ایران و افزایش تحریم‌ها به بهانه‌های مختلف که از زمان اوبامای دموکرات آغاز شده بود منجر به خروج ترامپ جمهوریخواه از برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷ شد.


در بخشی دیگر از بیانیه آمده است: متأسفانه روند اجرای تعهدات یک‌طرفه از سوی مسئولان دولتی ایران به مدت پنج سال ادامه یافت تا اینکه مجلس انقلابی در دفاع از منافع ملت ایران تصمیم گرفت طرح مهم اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را با ۲۵۱ رأی مثبت در ۱۱ آذر ۹۹ به تصویب برساند. در راستای دفاع از حقوق هسته‌ای و وادار کردن دشمنان ملت به برداشتن تحریم‌های ظالمانه و به تبع آن گشایش اقتصادی مقرر شده است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در راستای اجرای بند‌های ۲۶ و ۳۶ و بند ۱۳ قطعنامه ۲۲۳۱ را متوقف کنند از این رو همه مسئولان نظام از جمله مدیران دولتی موظف هستند که در صورت عدم رفع تحریم‌ها، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به صورت کامل از ۵ اسفند ۹۹ متوقف و بازرسی‌های آژانس را صرفاً محدود به نظارت‌های پادمان نمایند. ما نمایندگان مجلس به مردم عزیز ایران اطمینان می‌دهیم که در دفاع از حقوق آن‌ها به هیچ وجه کوتاه نیامده و به دشمنان ملت ایران نیز اعلام می‌کنیم که همچنان که مقام معظم رهبری فرموده‌اند رفع عملی و کامل تحریم‌های بانکی و نفتی از شرایط اساسی ملت ایران برای برگشت امریکا به برجام بوده و بدون رفع تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی‌آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار