فرش هنر صنعت اصیل ایران است
کد خبر: 1039407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MOd
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
رئیس مرکز ملی فرش ایران:
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش به عنوان هنر صنعت اصیل ایران است که از این هنر با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و همچنین پوشش بیمه‌ای درمانی و بازنشستگی حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، فرحناز رافع در حاشیه بازدید از کارگاه‌های فرشبافی در نیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همت جوانان و همچنین گروه عظیمی از بانوان، امر قالیبافی در کشور در سال‌های اخیر رونق گرفته و از شرایط غربت و مهجوریت بیرون آمده است.

وی از فرش به عنوان هنر، صنعت اصیل ایران یاد کرد و گفت: خوشحال هستیم که در منطقه نیر جوان 28 ساله‌ای در قالب مجتمع‌های قالیبافی مشغول توسعه و رونق این هنر، صنعت اصیل ایران است که ما از چنین مجموعه‌هایی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و همچنین پوشش بیمه‌ای درمانی و بازنشستگی حمایت می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: امروز در استان اردبیل آیین رونمایی از پوشش بیمه تکمیلی و درمانی قالیبافان آغاز خواهد شد که هر قالیباف می‌تواند با سامانه #31000*6655* ارتباط برقرار کرده تا از پوشش بیمه‌ تکمیلی و درمانی و همچنین پوشش صندوق بازنشستگی عشایری و روستایی بهره‌مند شوند.

رافع افزود: در سطح کشور شرایط مناسبی برای پوشش بیمه‌ای 160 هزار نفر در این بخش فراهم شده و ما امیدواریم در سال آینده این روند رونق بیشتری بگیرد.

وی از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در مناطق محروم با نرخ سود چهار تا هشت درصد برای بافندگان فرش خبر داد و خاطر نشان کرد: در این شهرستان مقرر شد تا در کنار پوشش بیمه درمانی تکمیلی، تسهیلات ارزان قیمت تا 30 میلیون تومان در اختیار بافندگان قرار گیرد تا حمایت عملیاتی از فعالان این بخش به وجود آید.

رافع در مورد تأمین مواد اولیه بافندگان فرش اضافه کرد: در اکثر استان‌ها به صورت بومی تأمین مواد اولیه در حال انجام است و هیچ وارداتی را در این زمینه نداریم.

وی از رونق مجدد صادرات فرش در کشور خبر داد و بیان کرد: در قالب تفاهمنامه‌ای با کمیته امداد، فرش دستباف بافندگان را با قیمت مناسب خریداری می‌کنیم تا مشکلی از لحاظ بازاریابی وجود نداشته باشد.

رافع با استقبال از راه‌اندازی شهرک تخصصی فرش در نیر با حمایت و پیشنهاد فرماندار این شهرستان ادامه داد: در این زمینه تأمین زمین مورد نیاز از طریق فرمانداری انجام خواهد شد و قرار شد تا با حمایت سرمایه‌گذاران بومی و کشوری راه‌اندازی این شهرک تخصصی را در حمایت از بافندگان فرش شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سال جهش تولید هنر، صنعت فرش از یک رونق بی‌نظیری برخوردار شده و همچنان روند توسعه‌ای را با شتاب بیشتر شاهد هستیم.

رافع در دیدار با فرماندار شهرستان نیر هم با قدردانی از راه‌اندازی کارگاه‌های تولید فرش در این شهرستان تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا در مناطق محروم تسهیلات ارزان قیمت را به سهولت در اختیار گروه‌های فعال در این هنر، صنعت قرار دهیم و در کنار آن حمایت‌های بیمه‌ای و همچنین بازنشستگی را از بافندگان فرش انجام می‌دهیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با قدردانی از همت و تلاش فرماندار شهرستان نیر در تدارک زیرساخت‌های مورد نیاز برای بافندگان فرش گفت: قطعا در هنر، صنعت فرش و صنایع وابسته آن به راحتی می‌توانیم فرصت‌های اشتغال بیشتری را برای جوانان به وجود آوریم.

وی همچنین با حضور در مناطق حاشیه شهر اردبیل از چندین کارگاه تولید فرش که به همت بانوان راه‌اندازی شده، بازدید کرد و در جریان فعالیت آنها قرار گرفت و قول مساعد برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای بافندگان فرش را داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار