افزایش مستمری مددجویان به ۵۰۰ هزار تومان
کد خبر: 1038867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MFv
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد از ارائه خدمات مختلف به مددجویان در قالب امداد الکترونیکی خبر داد و گفت: در حال رایزنی هستیم تا در سال آینده حداقل مستمری ماهانه هر مددجو ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: همایش ملی امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه، دیروز با حضور جمعی از مسئولان حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی کشور به صورت مجازی در حال برگزار شد.

حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در این همایش با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در راستای فقرزدایی در کشور اظهار داشت: اولویت اول این نهاد حمایتی، توانمندسازی مددجویان در حوزه‌های مختلف از طریق خدمات پایه اشتغال و درآمدزایی باثبات، حمایت و سلامت خانواده و ارتقای کیفیت خدمات اجتماعی است؛ البته در پیوست همه این فعالیت‌ها حوزه فرهنگی و مذهبی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه منسجمی در کمیته امداد در حال تدوین است و بنا داریم با راه‌اندازی امداد الکترونیکی، به صورت یکپارچه‌سازی خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه دهیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه اکنون بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، ابراز داشت: برنامه تکریم سالمندان و بالا بردن خدمات کیفی به این افراد به ویژه حمایت‌های درمانی و اجتماعی مورد توجه این نهاد قرار دارد.

خدرویسی با اشاره به پرداخت مستمری ماهانه به مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: در حال حاضر مستمری برای یک نفر مددجو حدود ۲۰۰ هزار تومان و حداکثر پرداخت مستمری به یک خانواده ۶۲۰ هزار تومان است؛ البته این میزان کافی نبوده و در مجلس در حال رایزنی هستیم تا حداقل مستمری برای یک نفر از مددجویان ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود.

خدرویسی با اشاره به خدمات مختلف به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد متذکر شد: پرداخت مستمری یکی از خدماتی است که کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌کند و در کنار آن ۱۲۰ نوع خدمت به مددجویان ارائه می‌کنیم که اگر بخواهیم مجموع خدمات ارائه شده را در یک ماه برآورد کنیم، عددی بیش از مقدار مستمری اعلامی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار