حزب‌های کوچک اصلاح‌طلب و دعوا‌های عمیق
کد خبر: 1038459
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M9L
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
رسول منتجب‌نیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب برای نجات از تندروی‌ها و تکروی‌های حزب اعتماد ملی، از آن بیرون آمد و حزب جمهوریت را با تنی چند از همفکرانش تأسیس کرد. اما حالا در حزب جمهوریت هم صدایش از تندروی اصلاح‌طلبان بلند شده است. منتجب‌نیا گفته که در حزب او یک باند با هدایت از بیرون به دنبال حذف او هستند و با برکناری او در یک نشست جنجالی، علیه او «کودتا» کرده‌اند، اما او توانسته مخالفانش را کنار بزند.

منتجب‌نیا که دبیر کل حزب جمهوریت است، در مورد این باند گفته که «در این باند افراد مختلفی حضور دارند، بعضی سالم و فریب‌خورده‌اند و برخی دیگر نیز به دنبال پست و شهرت هستند. حتی آمدند سخنرانی انور سادات در تعریف شاه را در گروه‌های ما گذاشتند و در یکی از گروه‌ها دفاعیه خانواده موسوی مجد را که جاسوس امریکا علیه شهید قاسم سلیمانی بود، منتشر کردند؛ من به‌شدت معترض شدم و گفتم گروه‌های حزب جمهوریت را مثل رسانه‌های معاند کردید.»

او حتی گفته: «قطعاً این فتنه از بیرون هدایت شده، اما نمی‌دانیم خارج از حزب یا کشور مدیریت می‌شود یا اینکه توسط رقبای سیاسی در حال انجام است، اما هرچه که هست از پشتوانه قوی برخوردارند که با قدرت، فحاشی، جسارت و کارشکنی می‌کنند و کسی هم با آنان برخورد نمی‌کند برای همین هرروز جسورتر و وقیح‌تر می‌شوند.»

اصلاح‌طلبان احزاب متعدد تشکیل می‌دهند، بی آنکه حرف جدیدی از آنان شنیده شود و این احزاب صرفاً از دل اختلافات داخلی و انشعابات و جدل بر سر آنکه چه کسی چه کاره باشد و چه سهمی داشته باشد، بیرون می‌آید. در نهایت هم در هر انتخاباتی دو سه نفر لیدر‌های اصلاحات تصمیم می‌گیرند و احزاب صرفاً نقش سوپاپ اطمینان دارند که به افراد حس فعال سیاسی بودن بدهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار