زالی: الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است
کد خبر: 1038263
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M6B
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران شکستن زنجیره کرونا را در گروی تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بازدید از شرکت دارویی اکتوورکو، ریشه کن سازی بیماری پیچیده و نوپدید کرونا را درعرصه جهانی فعلا منتفی دانست و گفت: تا مدت‌ها با این بیماری درگیر هستیم و با توجه به جهش‌های مختلف ویروس، الگوی بیماری در حال تغییر است.

وی شکستن زنجیره کرونا را در گروی تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است و خاطرنشان کرد: مطالعات حاکی از آن است که با واکسیناسیون ضمن کاهش مرگ و میر، سرایت و شیوع بیماری نیز کاهش می‌یابد.

به گفته وی با توجه به این که کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد، واکسن یک نیاز هر ساله خواهد بود؛ بنابراین بر گسترش فرایند‌های مربوط به تولید واکسن تاکید کرد.

زالی در ادامه جایگاه ایران در صنعت داروسازی را بسیار ممتاز برشمرد و با اشاره به دستاورد‌های جامعه داروسازی کشور در سال‌های اخیر در حوزه تولید دارو‌های باکیفیت اظهار کرد: علیرغم تمامی کمبود‌ها و نیاز‌های رو به تزاید دارویی در سال‌های اخیر هرگز کیفیت دارو فدای نیاز‌های کمی نشد و با توجه به معیار‌های سختگیرانه صنعت داروسازی در عرصه ملی و فرا ملی؛ امروزه رسیدن به استاندارد‌های بالای کیفی دارو بسیار دشوار است.

وی با بیان این که صنعت داروسازی هر لحظه در حال تغییر است و یک دینامیسم حیرت انگیز در حوزه کیفیت دارویی در عرصه جهانی وجود دارد، گفت: کیفیت دارو و معیار‌های سخت گیرانه حصول به کیفیت‌های نوین دارویی می‌تواند عرصه بسیار دشواری را برای هماوردی در رقابت‌های علمی و فنی در حوزه داروسازی ایجاد کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود راهبرد‌های شرکت اکتوور در راستای دستیابی به اهداف خود که با توجه به بارقه‌های علمی، تکنیک‌های نوین خلاقانه و مبتکرانه و نوآوری‌های علمی طراحی شده است، را ستود و آن را یک سلوک صحیح علمی در بحث صنعتی کشور برشمرد و خاطرنشان کرد که صنعت کشور در رقابت‌های جهانی همواره از نظر تعهد به کیفیت شهره بوده است.

وی با اشاره به اهمیت شتابدهنده ها، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در عرصه رقابت‌های سنگین ملی و فراملی تاکید کرد که پارادایم مدیریتی باید با ابتناء به نگاه جدید علمی و بهره جستن از همه فضا‌های دانش بنیان و خردگرا باشد.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در آینده کشور باید توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم و ترویج وتکثیر شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در صنایع از جمله صنعت دارو جزو الزامات قرار دارد.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، زالی با تاکید بر ضرورت ارتباط تعاملی علمی این مجموعه با شرکای خارجی گفت: گرچه خودکفایی دارویی بسیار مهم و غرورانگیز است، اما در حوزه دارو باید از تجارب ارزنده جهانی بهره‌مند شویم و نمی‌توانیم با یک نگاه انتزاعی صرف و دور از تحولات دارویی جهان در این مسیر گام برداریم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت همکاری ۱۰ شرکت معتبر دارویی بین المللی با مجموعه اکتوور را سرفصل خوبی برای ادامه مسیر تکاملی و انتقال دانش فنی این مجموعه برشمرد و تاکید کرد که این همکاری با یک نگاه ملی و درون زا و با توجه به انتقال دانش فنی ادامه یابد.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار