آغاز سراسری واکسیناسیون کرونا در ایران
کد خبر: 1038079
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M3D
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
با واردات نخستین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه، واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان از ساعت ۱۰ صبح امروز تعدادی از استان‌ها آغاز شد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: با واردات نخستین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه، واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان از ساعت ۱۰ صبح امروز تعدادی از استان‌ها آغاز شد. به گفته وزریر بهداشت ۶۳۵ بیمارستان خیریه، دولتی و مرجع که در بیماری کرونا زحمت می‌کشیدند تزریق واکسن "اسپوتنیک‌وی" به پرسنل آی‌سی‌یو‌های درگیر کرونا آغاز خواهد شد.

وزیر بهداشت در آغاز این مراسم اعلام کرده واکسیناسیون با واکسن روسی از امروز بر اساس سند واکسیناسیون برای گروه‌های هدف که در مرحله اول افراد حاضر در خط مقدم نظام سلامت و کارکنان بخش‌های آی‌سی‌یو هستند آغاز می‌شود بعد به سراغ بقیه کادر درمان و خانه‌های سالمندان و افراد بالای ۶۵ سال می‌رویم و همین طور مرحله به مرحله جلو می‌رویم.

مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردند واکسن اسپوتنیک وی روسیه تا بیش از ۹۰ درصد در برابر ویروس کرونا عملکرد مثبت دارد و در بیشتر کشور‌ها نیز تست شده است. هفته پیش ۵۰۰ هزار دوز واکسن روسی به کشور وارد شد و قرار است محموله‌های دیگر واکسن روسی در اواخر این ماه و اوایل اسفند به کشور وارد شود.

آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در لرستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: نخستین واکسن کرونا در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد تزریق شد. در مرحله نخست واکسیناسیون ضد بیماری کرونا کادر درمان به خاطر درگیری بیشتر با این ویروس در اولویت هستند.

‌تزریق نخستین مرحله واکسن کرونا در قم

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان با بیان اینکه در این مرحله حدود ۴۰۰ واکسن به استان قم اختصاص داده شده است، گفت: جامعه هدف در این واکسیناسیون، کادر درمان درگیر با بیماری کرونا هستند و همکاران شاغل در بخش آی سی یو در اولویت قرار دارند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسیناسیون ویروس کرونا با گروه هدف کارکنان بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها در فارس آغاز شد. در این مرحله، ۳۰۰ دوز واکسن به فارس تخصیص داده شده است.

واکسیناسیون کووید ۱۹ در یزد

مرحله نخست واکسیناسیون کووید ۱۹ در بیمارستان شهیدصدوقی یزد آغاز شد. در این مرحله ۴۰۰ دوز واکسن برای ۲۰۰ نفر از پزشکان، پرستاران، نیرو‌های خدماتی و پرسنل بخش کرونایی بیمارستان شهید صدوقی پیش بینی شده است.

آغاز تزریق واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری

امروز همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن کرونا در استان چهارمحال و بختیاری از بعد از ظهر امروز انجام خواهد شد. در مرحله نخست این واکس به ۲۶۰ نفر از کادر درمان بخش‌های icu در چهارمحال و بختیاری تزریق می‌شود.

آغاز واکسیناسیون علیه کرونا از امروز در مشهد

کادر درمانی شاغل در بخش مراقبت‌های ویژه و درگیر با بیماران کرونایی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند. این واکسن در ۲ دوز و به فاصله ۲۱ روز تزریق می‌شود که با رعایت ضوابط مشخص و براساس کد ملی صورت می‌گیرد

آغاز واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی

امروز همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن کرونا در استان خراسان شمالی آغاز شد. ۶۰ دوز واکسن کرونا وارد استان شده که به کارکنان بخش آی سی یو بیمارستان‌ها تزریق می‌شود.

۶۱۰ دوز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شد

صبح امروز ۶۱۰ دوز واکسن روسی کرونا به منظور واکسیناسیون ۳۰۵ نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی وارد استان شد. اولویت تزریق این ۶۱۰ دوز واکسن با ۳۰۵ نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی است که به هر کدام ۲ دوز تزریق می‌شود.

آغاز واکسیناسیون کرونا در استان قزوین
واکسیناسیون همگانی علیه ویروس کرونا همزمان با سراسر کشور در قزوین آغاز شد. در مرحله اول همکارانی که صرفا در بخش‌های مراقبت ویژه کرونا فعالیت می‌کنند واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و در مرحله بعد سایر کادر درمان مراکز درمانی در اولویت قرار دارند، به این صورت که ابتدا افراد بالای چهل سال و بعد افراد کمتر از چهل سال دریافت می‌کنند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در کرمان

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمان مراسم آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کوید ۱۹ در استان کرمان ساعت ۱۲ و نیم امروز در مرکز آموزشی درمانی افضلی پور برگزار خواهد شد. مرحله نخست واکسیناسیون برای کادر درمان انجام خواهد شد.

آغاز تزریق واکسن کرونا در گرگان

همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن روسی کرونا امروز در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان اجرا شد. سهم گلستان از ۲۰ هزار دوز واکسن ۴۰۰ دوز است که برای ۲۰۰ نفر از کادر درمان بخش مراقبت‌های ویژه کرونا و برای تزریق در دو مرحله در نظر گرفته شده است.

۱۰۰ دوز واکسن کرونا به کاشان اختصاص یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه ۱۰۰ دوز واکسن کرونا به کاشان اختصاص یافت گفت: بر اساس جلسه برگزار شده واکسیناسیون از روز شنبه آغاز می‌شود.

نخستین محموله واکسن کرونا وارد استان کرمانشاه شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: نخستین محموله واکسن کرونای روسی امروز وارد استان کرمانشاه شد.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار