ورود بازارگردان‌ها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت
کد خبر: 1038016
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M2C
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
واریز ۱۲ هزار میلیارد تومان سود برای سهام عدالتی‌ها
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه انتخابات مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت ۲۰ اسفند برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۱۲۷ هزار میلیارد ریال سود سهام عدالت طی سه سال برای بیش از ۴۱ میلیون سهامدار عدالت واریز شده است.

سرویس ایران اقتصاد آنلاین:  به گزارش فارس، علی عسگری معاون منابع انسانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: همه سهامداران عدالت لازم است در سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام ثبت‌نام کنند، چون واریز سود سهام عدالت و همچنین شرکت در انتخابات مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت منوط به ثبت‌نام در سجام است. مقارن با مبعث حضرت رسول (ص) در ۲۰ اسفندماه انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در سراسر کشور برگزار می‌شود که قبل از آن باید سهامداران در سجام ثبت‌نام کنند تا بتوانند رأی دهند.


وی همچنین گفت: تاکنون هزار و ۸۰ نفر برای ثبت‌نام در هیئت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به عنوان کاندیدا ثبت‌نام کرده‌اند و مراحل راستی‌آزمایی نیز برای آن‌ها انجام شده است.


به گفته عسگری، بیشترین تعداد ثبت‌نام در سامانه سجام در سه استان کرمان، فارس و یزد که بین ۶۵ تا ۷۳ درصد بوده و در ۱۰ استان کشور بین ۶۰ تا ۷۳ درصد مشمولان سهام عدالت در سجام ثبت‌نام و در هشت استان بین ۳۲ تا ۵۰ درصد در سجام ثبت‌نام کرده‌اند، اما تأکید می‌کنم همه سهامداران عدالت چه در روش مستقیم و چه غیرمستقیم باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند. معاون وزیر اقتصاد همچنین گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت دارای پرتفوی بسیار ارزشمند هستند که ارزش پرتفوی این سهامداران در برخی استان‌ها تا ۸ هزار میلیارد تومان و در برخی استان‌ها به ۲۰ هزار میلیارد تومان هم می‌رسد. همچنین حسنعلی قنبری ممان، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: این سازمان به عنوان متولی امور اجرایی سهام عدالت تاکنون در سه مرحله سود سهام عدالت را به ارزش ۱۲۷ هزار میلیارد ریال بین ۴۱ میلیون مشمول سهام عدالت توزیع کرده است.


به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی از ۴۹ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر مشمول سهام عدالت، تعداد ۱۸ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۱۰۷ نفر روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده و بقیه در روش غیرمستقیم از طریق شرکت‌های استانی سهام عدالت حضور دارند. قنبری همچنین گفت: آزادسازی سهام عدالت در دو مرحله انجام و در هر مرحله ۳۰ درصد آزاد شده است و تاکنون ۶۰ درصد از سهام عدالت آزاد شده و کسانی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌تواند تا ۶۰ درصد ارزش سهام خود را از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها به فروش رسانده یا سهام خود را نگه دارند و از منافع آن شامل سود و افزایش قیمت بهره‌مند شوند. در ادامه معتمد عضو هیئت مدیره سازمان بورس اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی بورس برای همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت بازارگردان انتخاب می‌شود. آیین نامه اجرایی سهام عدالت در مرداد سال ۸۴ در دولت به تصویب رسید. از فروردین ۸۵ تا پایان سال ۹۴ مراحل واگذاری سهام عدالت و شناسایی ۴۹ میلیون نفر انجام شد. در اردیبهشت ۹۹ با ابلاغ فرمان مقام معظم رهبری آزادسازی سهام عدالت انجام شد و در خرداد سال جاری آزادسازی ۳۰ درصد سهام عدالت و در مرداد امسال آزادسازی ۳۰ درصد دوم سهام عدالت انجام شد و در آذرماه سال جاری آغاز برگزاری مجامع الکترونیکی پنج شرکت استانی سهام عدالت انجام شد. به گفته همه مسئولان پرتفو و ترکیب دارایی سهام عدالت ارزشمند است و حتی الامکان دارنده سهام عدالت این سهام را نگه داشته و از منافع آینده آن بهره‌مند شوند، چون اقدام برای فروش از طرف تعداد زیادی از سهامداران عدالت باعث کاهش قیمت و کاهش ارزش آن می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار