افت شاخص ادامه دارد
کد خبر: 1037657
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LwP
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
همچنان دعوا‌ها بر سر بودجه باعث شده است که برخی از سرمایه‌گذاران نتوانند تصویر درستی از آینده اقتصاد ایران برای خود متصور باشند.
جواد عسگر
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: بازار بورس تهران اولین روز هفته را با سقوط بیش از ۳۷ هزار و ۶۲۴ واحدی آغاز کرد و در نهایت در کانال یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد آرام گرفت. اگرچه قیمت‌های کامودیتی‌ها در بازار‌های جهانی با رشد مواجه شده است. قیمت نفت که معمولا همیشه تاثیر مستقیم بر بازار بورس داشته است همچنان در مسیر رشد قرار دارد و در حال حاضر به حوالی سقف قیمتی یک ساله خود رسیده است.


قیمت در آستانه ۵۷ دلار قرار دارد و قیمت نفت برنت نیز فاصله‌ای با ۶۰ دلار ندارد. این بالاترین سطح قیمتی نفت خام از زمان توافق اوپک پلاس برای کاهش سطح تولیدات است. از سوی دیگر قیمت دلار در بازار داخلی نیز در کانال ۲۳ هزار واحد قرار گرفته است، اما همچنان سرمایه‌گذاران نسبت به خرید سهام اقدام نمی‌کنند و بسیاری بر این اعتقاد هستند که قیمت‌ها افت بیشتری خواهد کرد. اگرچه بسیاری از سرمایه‌گذاران حقیقی خرد تازه وارد منتظر حمایت‌های بیشتری در حال حاضر از دولت هستند، اما وزیر اقتصاد در مصاحبه‌ای گفت: وزیر اقتصاد گفت: در دنیا چیزی به نام تضمین در بورس نداریم و با ذات بورس همخوانی ندارد، سهامدار اولین پیامی که در بورس می‌گیرد، این است که بورس بر مبنای بازار عمل می‌کند، اما قطعا حمایت از بازار را به روش‌های گوناگون انجام می‌دهیم.

از سوی دیگر همچنان دعوا‌ها بر سر بودجه باعث شده است که برخی از سرمایه‌گذاران نتوانند تصویر درستی از آینده اقتصاد ایران برای خود متصور باشند.

به نظر می‌رسد بیشتری ریسکی که بر بازار حاکم شده است اتفاقات خارجی و سیاسی پیرامون برجام هست و تا زمانی که ریسک‌های سیستماتیک از بازار رخت نبندد بازار متعادل نشود. در بازار موازی البته روند متعادلی وجود داشت، قیمت سکه در روز پنج شنبه با افت مواجه شده بود امروز اندکی رشد کرد و قیمت سکه به بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، اما قیمت دلار در همان رقم ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان تثبیت شد.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۳۷ هزار و ۶۲۳ واحد کاهش به یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۴۵۱۴ هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۹۸۱۸ واحد کاهش به ۲۹۶ هزار و ۲۹۴ رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۷۰۲۴ واحد افت به ۴۱۶ هزار و ۱۲۳ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۴۵۹۵ واحد کاهش به ۲۷۲ هزار و ۱۴۴ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با ۴۲۴۰۷ واحد کاهش به یک میلیون و ۶۳۷ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۳۱۵۸۰ واحد افت به ۸۰۶ هزار و ۳۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۱۹۵۵ واحد افت به رقم ۲ میلیون و ۳۸۲ هزار واحد رسید.

نماد فارس، فولاد. فملی، شستا، کگل، کچاد، تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد کویر، شاراک بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشت.

در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۲۹۴.۷۴ واحد کاهش به رقم ۱۷ هزار و ۱۳۹ واحد رسید.

معامله‌گران فرابورس تعداد ۴۰۳ هزار و ۴۶۱ برگ سهم در قالب یک میلیارد و ۵۰۴ میلیون به ارزش ۴ هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار