سردار سلیمانی الگوی کارگزار انقلابی تراز گام دوم
کد خبر: 1037365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lrh
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
در دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب عنوان شد
دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب، مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن‌ساز با حضور مجازی بیش از ۱۰ هزار نفر روز گذشته در دانشگاه امام حسین برگزار شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با این همایش بین‌المللی، «ظرفیت» را به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد. رئیسی ولایت‌پذیری را یکی از ویژگی‌های بازر شهید سلیمانی دانست و با اشاره به توانایی مثال‌زدنی شهید سلیمانی در شناخت ظرفیت افراد در ایران و سایر کشور‌ها همچون پاکستان، افغانستان و یمن گفت: امروز شاهد هستیم که خود یمنی‌ها از کشورشان دفاع می‌کنند و در این رهگذر باید توجه داشته باشیم این شهید سلیمانی بود که ظرفیت یمنی‌ها را شناسایی کرد و به آن‌ها جهت داد.

رئیس قوه قضائیه شناخت ظرفیت‌ها و گنجینه‌های وجودی انسان‌های مختلف و به کار گرفتن این ظرفیت‌ها در مسیر صحیح را از ویژگی‌های امام دانست و تصریح کرد: حقیقتاً مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و عاشوراییان تعریف می‌شود. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه تبیین ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی در بستر تمدن سازی گام دوم انقلاب اسلامی بسیار تأثیرگذار خواهد بود، گفت: «ما می‌توانیم» به معنای آن است که ما باید اعتماد به نفس و اتکال به خدا داشته باشیم و با این روحیه به پیش برویم. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با کلیدواژه «ما می‌توانیم» به ما آموختند که می‌توانیم با مقاومت کار را به پیش ببریم و جلوی مستکبران بایستیم و تحریم‌ها را خنثی کنیم و دشمن را مأیوس و وادار به عقب نشینی کنیم. رئیس قوه قضائیه در پایان با اشاره به اینکه جاهلیت مدرن بر قدرت رسانه‌ای تکیه دارد، گفت: خون شهید سلیمانی از عالم جهل‌زدایی و مردم را متوجه راه نورانی اولیای الهی می‌کند.

مکتب قاسم سلیمانی، چراغ راه جوانان

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه ثمره خون شهید «قاسم سلیمانی» به بار خواهد نشست، گفت: مکتب قاسم سلیمانی چراغ راهنمای رهنمود‌های مقام معظم رهبری و چراغ راهی برای جوانان انقلاب در جهت تحقق گام دوم انقلاب است.

محسن رضایی گفت: قاسم سلیمانی در دفاع مقدس در جبهه مقاومت یک اثری دارد و در ساخت گام دوم انقلاب یک سر مهمی دارد و چراغ راهنمای جوانان گام دومی انقلاب است، تا با نگاه به آن آینده خود را بسازند. رضایی مردمی کردن مقاومت را از دیگر اصول مکتب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برشمرد و اضافه کرد: خلاقیت و نوآوری در کنار توکل و ایمان الهی ایشان در بسیاری از عملیات‌ها خلاق و نوآور شاهد بودیم و ایشان مدیریت جهادی در این عملیات‌ها داشت. دبیر مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه ثمره خون شهید «قاسم سلیمانی» به بار خواهد نشست، گفت: مکتب قاسم سلیمانی چراغ راهنمای رهنمود‌های مقام معظم رهبری است، چراغ راهی برای جوانان انقلاب در جهت تحقق گام دوم انقلاب است. امریکا هر چه سریع‌تر باید تحریم‌ها را بردارد و خساراتی را که در اثر این تحریم‌ها به وجود آمده، جبران کند.

مکتب شهید سلیمانی الگوی عملی تربیت مدیران جهادی

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین به عنوان میزبان این همایش طی سخنانی با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی باید به مدل و الگو تبدیل شود، گفت: مکتب شهید سلیمانی الگوی دقیق عملی برای تربیت مدیران جهادی تمدن‌ساز فراروی صاحب‌نظران و متولیان امر است

سردار محمدرضا حسنی آهنگر با تشریح اهداف برگزاری این همایش گفت: دانشگاه امام حسین این همایش را در راستای گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری نخبگانی و عمومی طراحی کرده که پس از برگزاری نشست‌های فراوان علمی به‌صورت حضوری و مجازی در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف، در حال برگزاری است.

وی از تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم در این دانشگاه خبر داد و افزود: تشکیل این دبیرخانه یک نگاه و ضرورت راهبردی بوده که نیازمند همت و همکاری همه‌جانبۀ جامعۀ نخبگانی و متصدیان امر است تا با ارادۀ جمعی، عزم راسخ و برنامه‌ریزی دقیق، علاوه بر گفتمان‌سازی و تبدیل آن به گفتمان غالب عرصۀ انقلاب اسلامی به احصای مدل‌ها و تولید الگو‌های بومی پرداخته شود و در نهایت نیز نقشه راه اقدامی آن در قالب هشت برنامۀ پنج‌ساله و برش برنامۀ هفتم به‌عنوان اولین برنامۀ پنج‌ساله طراحی و تدوین گردد.

در ابتدای این مراسم دکتر تولایی، دبیر همایش با تشریح فلسفه برگزاری دومین همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب اسلامی گفت: برای دومین همایش، به دنبال حل این مسئله رفتیم که نظامات و ساختار نهادی با چه کارگزارانی می‌تواند عمل کند؟ در همان مقطع ماجرای ترور ناجوانمردانه حاج قاسم سلیمانی رخ داد. مقام معظم رهبری تعریفی از شهید سلیمانی ارائه دادند و فرمودند: «سردار شهید عزیز ما را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز باید نگاه کنیم». بنابراین، تصمیم گرفتیم ایشان را به‌عنوان الگوی کارگزار انقلابی تراز گام دوم معرفی کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار