استقبال کمرنگ از جشنواره کرونازده
کد خبر: 1037282
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LqM
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
با گذشت سومین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر، هنوز هیچ فیلمی نتوانسته است به سانس فوق‌العاده برسد، این در حالی است که شرط اکران فیلم فروش ۳۰‌درصدی بلیت بر مبنای ظرفیت صندلی سینماهاست.
محمد صادقی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: استقبال کمرنگ از جشنواره فیلم فجر، باعث شده است با وجود آنکه سومین روز جشنواره نیز پشت سر گذاشته شد، هیچ فیلمی با استقبال روبه‌رو نشود و بلیت‌فروشی آثار حاضر در جشنواره به سانس فوق‌العاده کشیده نشود.

در همین زمینه محمدرضا فرجی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: «تاکنون هیچ صاحب فیلمی تقاضای سانس فوق‌العاده نداشته است، زیرا سانس‌هایی که در روز برای نمایش در نظر گرفته شده آخرین آن در ساعت ۱۷ یا ۱۷:۳۰ خواهد بود که هنوز مخاطب از کار روزانه فارغ نشده است، حتی دو فیلمی که در پیش‌فروش مخاطب اقبال بهتری از آن‌ها داشت، تاکنون تنها ۲۵‌درصد ظرفیت سالن را پر کردند و هنوز هیچ سالنی با ظرفیت ۳۰‌درصد اکران نداشته است، اما اگر تقاضایی باشد که پیش‌بینی ما همین گونه خواهد بود، حتماً سالن‌هایی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اختصاص به سانس فوق‌العاده می‌دهیم.»

پر نشدن ظرفیت ۲۵‌درصدی سینما‌ها به خودی خود نشان از حضور کمرنگ مردم در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر دارد که بخشی از آن ناشی از ترس شیوع کروناست و بخش دیگر نیز به کیفیت آثار حاضر در این دوره مربوط است. در مورد نخست سازمان سینمایی و دبیرخانه جشنواره فیلم فجر تلاش خود را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما‌های مردمی انجام می‌دهند.

فرجی درباره وضعیت سینما‌های مردمی جشنواره فجر توضیح داد: سینما‌های مردمی امن است و ستاد جشنواره در هر سینمایی نماینده دارد و در صورت مشاهده هر گونه کمبود یا مشکل در سینما مراتب را جهت پیگیری و رسیدگی منتقل می‌کند.

مشاهده خبرنگار «جوان» از یکی از سینما‌های مردمی پایتخت، نشان‌دهنده فاصله‌گذاری مناسب در اختصاص صندلی‌های سینما و همچنین تب‌سنجی از تماشاگران پیش از ورود به سینماست. در کنار رعایت مسائل بهداشتی، مسئله دومی که این روز‌ها در سالن‌های سینما به چشمی می‌آید صندلی‌های خالی و بلیت‌های فروش نرفته فیلم‌هاست؛ مسئله‌ای که ناشی از ضعف فیلم‌های حاضر در این دوره تا به اینجای کار در کشاندن مردم به سینما‌ها می‌تواند باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار