آزادی زنان زندانی با پویش «مادر می‌آید»
کد خبر: 1036882
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lju
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
رئیس بسیج جامعه زنان کشور خبرداد با توجه به میلاد حضرت زهرا (س)، پویش «مادر می‌آید» به همت بسیج جامعه زنان برای کمک به آزادی مادران زندانی جرائم غیر عمد راه‌اندازی شده‌است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مینا بیابانی از راه‌اندازی پویشی برای آزادی مادران زندانی جرائم غیر‌عمد خبر داد و گفت: با توجه به میلاد حضرت زهرا (س)، بسیج جامعه زنان اقدام به کمک به بانوان زندانی و رهاسازی زنان جرائم غیر عمد کرده‌است. به همین منظور اقدام به برگزاری پویش شکرانه میلاد زهرا (س) تحت عنوان «مادر می‌آید» کرده‌ایم.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور افزود: در پویش مادر می‌آید، مادران مرتکب جرائم غیر عمد و مرتکبین جرائم عمدی که استحقاق آزادی و استفاده از این فرصت را داشته‌باشند، توسط بسیج زنان شناسایی و با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و نهاد‌ها از بند زندان آزاد خواهند شد.

بیابانی با بیان اینکه برای اجرای این پویش با تعدادی از نهاد‌ها و سازمان‌ها همکاری شده‌است، عنوان کرد: در این پویش بنیاد بین‌المللی غدیر با ما همکاری خواهد داشت. در زمینه تأمین منبع مالی آن نیز با چندین نهاد و دستگاه نیز همکاری شده که پس از قطعی شدن نوع همکاری دستگاه‌ها، میزان کمک‌ها نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: پویش «مادر می‌آید» همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا و ایام دهه فجر آغاز خواهد شد و تلاش داریم تا با جمع‌آوری کمک‌های مردمی بتوانیم به مادران جرائم غیر عمد کمک کنیم. رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به نقش مادر در خانواده تصریح کرد: وقتی مادر در خانواده حضور نداشته باشد، شاکله و پایه‌های خانواده سست می‌شود، به همین منظور امیدواریم که با کمک مردم و خیرین، شاهد گرم شدن دوباره کانون خانواده‌های کشور باشیم. بیابانی خاطر نشان کرد: افراد شناسایی شده برای استفاده از پویش، زنان آبرومند و درگیر با شکست‌های مالی هستند که بنا بر دلایلی به زندان افتاده‌اند. حتی تعداد زیادی از این افراد کار آفرین یا ضامن کسی بوده یا به دلیل مشکلات مالی گرفتار شده‌اند.

وی تأکید کرد: اساس این پویش حضور مردمی و کمک نهاد‌های دولتی است. حتی با برخی دستگاه‌ها نیز توافقاتی شده تا در صورت تمایل کارکنان، یک الی چند روز از حقوق این افراد برای شرکت در پویش مادر می‌آید و کمک به آزاد‌سازی این زنان زندانی مصرف شود.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: بسیج زنان در ایام شیوع کرونا نیز موفق به جمع‌آوری مبالغ کلان کمک‌های مردمی و کمک‌های مؤمنانه شد. این مشارکت‌ها به صورت کمک‌های محلی و توسط خیرین محلی انجام که رقم قابل‌توجهی را نیز شامل شد.

بیابانی گفت: در همین راستا در این پویش نیز از ظرفیت خیرین محلی استفاده خواهیم کرد تا مادرانی که استحقاق این نوع آزادی را دارند، بتوانند به آغوش خانواده باز گردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار