«سال نوا» برای من یک شناسنامه از موسیقی ایران است
کد خبر: 1036753
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lhp
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
حسین علیزاده در ششمین سال نوای موسیقی عنوان کرد
ششمین سال نوای موسیقی ایران با پیام احمد پژمان، رونمایی از تمبر‌های دو پیشکسوت موسیقی توسط حسین علیزاده و اجرای چند برنامه در قالب یک رویداد مجازی آغاز شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حسین علیزاده در آیین افتتاحیه ششمین سال نوای موسیقی ایران به مدیریت هنری علی جعفری‌پویان با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره سال نوای موسیقی ایران گفت: سال نوا برای من یک شناسنامه از موسیقی است و با اینکه عمر طولانی ندارد، اما به چنان جایگاهی رسیده که از نگاه من کمتر در موسیقی ایران سابقه داشته است. از سوی دیگر تاکنون تشکل‌ها و مجموعه‌های زیادی درباره موسیقی به فعالیت مشغول بوده‌اند، ولی بنا به شرایط ناکام مانده‌اند، اما به اعتقاد من سال نوا یکی از موفق‌ترین پروژه‌ها و رویداد‌های مستقل موسیقی است که هیچ چیزی در آن از جای دیگر دیکته نمی‌شود چراکه هنرمندان به صورت خودجوش و با دل و وجودشان به آن وارد می‌شوند. این رویداد به معنای واقعی کلمه توانسته است فراهم‌کننده مؤثری برای اتحاد هنرمندان موسیقی باشد و امروز وقتی از علی جعفری‌پویان پرسیدم آیا کسی هست که مخالف کار‌های شما باشد؟ و او پاسخ منفی داد، بسیار خوشحال شدم؛ شرایطی که همیشه من روی آن در مجموعه‌های مختلفی همچون خانه موسیقی روی آن تأکید داشته‌ام و به آن‌ها می‌گفتم کاش فقط اداری حرف نزنیم و به موسیقی بپردازیم.

این نوازنده و آهنگساز گفت: من علی جعفری‌پویان را از زمانی که مدیریت هنرستان موسیقی را به عهده داشتم می‌شناسم. علی شاگرد خوبی بود و حالا او و هم‌نسلانش کار‌هایی را که ما بلد نبودیم، بهتر از ما انجام می‌دهند. در واقع امروز آن‌ها بزرگ ما هستند که توانسته‌اند با یک فکر نو جریان مستقلی را شروع کنند. چرا همیشه از موسیقیدان‌ها این سؤال می‌شود که شما از مسئولان چه انتظاری دارید؟ و من در جواب می‌گویم اگر موسیقیدان‌ها به کار خود ایمان داشته باشند، قطعاً به موفقیت دست پیدا می‌کنند، ضمن اینکه آن چیزی که در این چارچوب می‌تواند مورد توجه باشد، پشتیبانی مردم فهیمی است که موسیقی را درک و از آن حمایت می‌کنند. قطعاً موسیقی ایرانی در این سال‌ها مدیون همه مردم است که گروه اجرایی سال نوا هم از دل همین مردم فهیم بیرون آمده‌اند.

ششمین سال نوای موسیقی ایران از هشتم تا یازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ طی دو نوبت ۱۹ و ۲۱ در صفحه رسمی این پروژه و دیگر سامانه‌های رسمی حوزه موسیقی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار