‌نمی‌گذارند قهرمان لیگ برتر شویم!‌
کد خبر: 1036518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Le2
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
برای توجیه نتیجه‌گیری نامطلوب هیچ راهی بهتر از فرار رو به جلو نیست. از پرداختن مدام به اشتباهات داوری تا صحبت از دست‌های پشت پرده برای ممانعت از قهرمانی؛ مساله‌ای نخ نما شده که چند تیم لیگ برتری هر فصل به صورت مستمر در مورد آن صحبت می‌کنند و گویا تصمیمی برای پایان دادن به این سناریوی متوهمانه ندارند.
 هر هفته که از لیگ برتر فوتبال ایران می‌گذرد اظهارت عجیب و غریبی را از سوی عوامل فنی برخی تیم‌ها می‌شنویم؛ از دست‌های پشت پرده‌ای که مانع نتیجه گیری تیم آن‌ها می‌شود، از سوت‌هایی که تعمدا به ضرر تیمشان زده می‌شود، از فشار‌هایی که در راستای زمین زدن تیمشان است و دلایل متعدد دیگری که بیشتر شبیه بهانه تراشی برای سرپوش گذاشتن بر عملکردهاست و هیچ کارکرد دیگری ندارد.

دست‌های پشت پرده و اشتباهات داوری دو بهانه اصلی تیم‌های مطرح لیگ برتری برای فرار از عدم نتیجه گیری است، مورد به مورد اشتباهات داوری را ردیف می‌کنند و تاکیدشان بر این است که می‌خواهند سر تیم ما را بالای دار کنند، اما هیچکدام در مورد سوت‌هایی که در لابلای اشتباهات داوری به نفع تیمشان زده شده حرفی نمی‌زنند و حتی یک جمله در این مورد شنیده نمی‌شود.

اگر اشتباهی از سوی داوران صورت گیرد، یک تیم متضرر می‌شود و تیم دیگر نفع خواهد برد، اما در طول ١٢ هفته که از لیگ برتر فوتبال ایران می‌گذرد تاکید تمام عوامل فنی و بازیکنان تیم‌ها بر این است که علیه تیم شان سوت زده اند! مگر می‌شود تمام تیم‌ها از اشتباهات داوری لطمه ببینید و هیچ تیمی کلامی از آنچه به سودش اعلام شده به زبان نیاورد؟

هر ساله لیگ ایران درگیر اشتباهات داوری است و این نه نقطه آغاز و نه نقطه پایان است. مایه تاسف هم اینکه دور تا دور کشور ما، لیگ‌های مختلف فوتبال به سیستم کمک داور ویدیویی مجهز شده اند و لیگ برتر ایران، اما در بدترین وضعیت از نظر داوری به سر می‌برد و تکرار اشتباهات صدای اعتراض تمام تیم‌ها را درآورده است و هجمه‌ها علیه داوران به بیشترین میزان ممکن رسیده است.

سالیان گذشته نتایج مسابقات چه در سطح لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا به خوبی نشان داده است که تلاش و عملکرد درون زمین سرنوشت یک تیم را مشخص می‌کند و نباید برای نتیجه نگرفتن هرباره مادام به مسائلی پرداخت که واقعیت ندارند و صرفا برای جلوگیری از هجمه و تاثیر بر افکار عمومی است.

کارشناسان و علاقمندان واقعی فوتبال که از واکنش‌های هوادارگونه پرهیز می‌کنند، قشری هستند که صحبت‌های فرافکنانه روی آن‌ها تاثیری نمی‌گذارد و پس از برگزاری یک مسابقه به خوبی می‌توانند خوب و بد را از یکدیگر تفکیک کنند و عملکرد فنی یک تیم را در ترازو قرار دهند و در نهایت نیز فریب اظهارات ناشی از عدم نتیجه گیری کادر فنی و برخی بازیکنان را نخواهند خورد.

ما بار‌ها و بار‌ها شنیده ایم که کادر فنی و بازیکنان یک تیم اصرار داشته اند که عواملی در تلاشند و قصد آن‌ها ممانعت از قهرمانی تیمشان است و در نهایت هم دیده ایم که قهرمان شده اند یا در فصل جاری تیم دیگری هر بار پس از مسابقه بر اشتباهات داوران و دخالت دست‌های پشت پرده در عدم نتیجه گیری تاکید داشته در حالی که با بازبینی صحنه‌ها بر اساس نظرات کارشناسان، متوجه شده ایم که حتی داوری به سود این تیم بوده است! برخی دیگر حتی پا را فراتر گذاشته اند و لیستی از داورانی که طی سال‌های اخیر بر علیه تیم شان سوت زده تهیه و سریال سازی کرده اند تا با داغ کردن تنور اعتراضات ادامه‌دار که بسیاری از آن‌ها مبنایی ندارد، صرفا با فرار رو به جلو و تاثیر بر افکار هواداران بتوانند عملکرد خود را توجیه کنند؛ هوادارانی که با احساسی و هیجانی شدن، عموما از نگاه صحیح به مساله باز می‌مانند و نمی‌توانند به خوبی عملکرد تیم مورد علاقه شان را بسنجند.

به هر صورت فوتبال یک ورزش گروهی است و نه با یک مسابقه بلکه در یک ماراتن سخت، هر فصل پایان می‌یابد و این روز‌ها تمام تیم‌های لیگ برتری پرونده‌ای قطور برای خود تشکیل داده اند و معتقدند تمام اشتباهات داوری به ضررشان است و دست‌های پشت پرده قصد دارند مانع نتیجه گیری آن‌ها شوند؛ مساله‌ای که شامل یک تیم و دو تیم نمی‌شود و سناریوی توهم توطئه در تار و پود لیگ برتر از صدر تا قعر رخنه کرده است.

در این میان، اما باید عاقل بود و با یک صحنه، با نتیجه یک مسابقه و با اعتراضات دنباله دار - که فقط مربوط کادر فنی و بازیکنان یک تیم و دو تیم نیست - جریان فوتبال را دنبال نکرد و با واقع بینی بر اساس نظر کارشناسان داوری و آنالیزور‌های فنی، عملکرد یک تیم را سنجید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار