حباب سکه ترکید
کد خبر: 1035873
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LTd
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
به گفته نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، به‌رغم افزایش ۴۱دلاری قیمت اونس جهانی در طول یک هفته اخیر، اما مقایسه قیمت‌ها در آخرین معاملات هفته نسبت به ابتدای هفته نشان می‌دهد که تغییر چندانی در قیمت سکه و طلای داخلی ایجاد نشده است، بلکه اثر تغییرات پارامتر‌های مؤثر، خود را در تخلیه حباب سکه نشان داده است، به‌گونه‌ای که در طول هفته حباب سکه ۵۵۰هزار تومان کاهش یافته و به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، محمدکشتی‌آرای اظهار کرد: این سؤال مطرح می‌شود که این افزایش ۴۱ دلاری قیمت اونس جهانی، چگونه در قیمت سکه‌ها تغییری ایجاد نکرده است که در این رابطه باید گفت اتفاقی که افتاده، این است که قسمتی از حباب انواع سکه‌ها (سکه طرح جدید و قدیم، نیم‌سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی) تخلیه شده است، اما با توجه به افزایش قیمت طلای جهانی، هر مثقال طلا حدود ۱۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا هم به نسبت ابتدای هفته، گرمی ۲۳ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

کشتی‌آرای در رابطه با تخلیه حباب سکه طی هفته‌ای که گذشت، ضمن یادآوری اینکه حباب سکه در مهرماه سال جاری تا ۲ میلیون تومان و در آذر‌ماه نیز تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش رفته بود، تصریح کرد: در طول یک هفته اخیر نیز می‌توان گفت که حباب سکه تخلیه شده است. حباب هر قطعه سکه که تا اواسط هفته به ۸۵۰ هزار تومان رسیده بود، از اواسط هفته به بعد نیز مجدداً ۵۵۰ هزار تومان کاهش یافت و روز (پنج‌شنبه) برای هر قطعه سکه به ۳۰۰هزار تومان رسید. نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، آخرین قیمت‌های ثبت شده برای سکه و طلای داخلی را اینگونه اعلام کرد که در حال حاضر قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۰‌میلیون‌و‌۵۰۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۰میلیون و‌۲۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون‌و‌۶۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارند. این مقام صنفی افزود: همانطور که اشاره شد هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۳ هزار تومانی در طول هفته، اکنون یک‌میلیون‌و‌۵۰ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم با افزایش ۱۰۰‌هزار تومانی نسبت به اوایل هفته، ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قیمت دارند. آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس جهانی هزار و ۸۷۰ دلار است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار