پای مسئولان تاریکی به سوانح رانندگی باز شد
کد خبر: 1035016
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LFo
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
در سوانح شبانه‌ای که تاریکی در بروز آن نقش داشته‌باشد سازمان‌های مسئول هم مقصر شناخته شده و باید به دستگاه قضایی پاسخگو باشند و جبران خسارت کنند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات تهران گفت: در بررسی‌های پلیس مشخص شده‌است که حدود ۴۴‌درصد از سوانح رانندگی منجر به فوت تهران مربوط به شب است. وی ادامه داد: با توجه به اینکه ما در شب شاهد تردد کمتری از عابرین پیاده، خودرو‌ها و موتورسیکلت نسبت به روز هستیم، ولی حدود نیمی از سوانح در شب روی می‌دهد که آمار بالایی به حساب می‌آید. در سوانح شبانه به دلیل محدود بودن دید راننده سوانح دارای مشکلات خاص خود هستند که برای پیشگیری اصلی به نام اصل خوب دیدن و خوب دیده شدن وجود دارد. به عنوان مثل راکب موتورسیکلتی که در حال رانندگی است باید خوب ببیند و به جلو خوب توجه داشته‌باشد وسیله نقلیه او هم توسط رانندگان دیگر خوب دیده شود.

مؤمنی ادامه داد: یکی از اصول رانندگی و تصادف نکردن، خوب دیدن و دیده شدن است و وقتی که فاقد روشنایی در سطح معابر هستیم راننده به خوبی نمی‌تواند وسایل نقلیه دیگر را ببیند و عابرین را مشاهده کند و برای اینکه بتواند فضای دید خود را وسعت دهد و بیشتر کند ناچار می‌شود، از نوربالا استفاده کند که نوربالا نه تنها فضای دید وی را روشن نمی‌کند بلکه باعث می‌شود نور بازتاب داشته باشد به خودرو‌هایی که از روبه‌رو می‌آیند و باعث تغییر مسیر و انحراف خودرو‌هایی که از روبه‌رو می‌آیند، شود و یک حادثه را رقم می‌زند.

وی گفت: کارشناسان در تصادفاتی که محل تصادف فاقد روشنایی است و دلیل تصادف عدم روشنایی است به سازمان مربوطه سهم می‌دهند و سازمان مربوطه باید در مراجع قضایی پاسخگو باشد و جبران خسارت را انجام دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار