گانتس: ائتلافم با نتانیاهو اشتباه بود
کد خبر: 1034885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LDh
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانسی خبری با اشاره به اینکه نخست‌وزیر این رژیم هر توافقی را نقض کرده است، تصمیم خود برای تشکیل دولت ائتلافی با نتانیاهو را اشتباه دانست و از احزاب هم‌پیمان با نتانیاهو هم خواست با او در انتخابات آینده مقابله کنند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: بنی گانتس که ریاست رهبر حزب آبی و سفید را بر عهده دارد، با ابراز پشیمانی از ائتلاف با بنیامین نتانیاهو گفت: «با کسی دست دادم که به وعده‌ای همیشگی عمل نکرد. با او دست دادم چراکه اسرائیل در وضعیت جنگ است و من پیش از هر چیز، سرباز آن هستم و با این وجود مورد ظلم واقع شده‌ام.» وی ادامه داد: «در وضعیت شیوع کرونا که می‌کُشد و جان ما را تهدید می‌کند، نتانیاهو همچنان به اقدامات تحریک‌کننده خود ادامه می‌دهد تا در جهت منافع شخصی‌اش اقدام کند و در نتیجه می‌تواند از نگرانی خود نسبت به دادگاه بگریزد. ما نمی‌توانیم به او اجازه دهیم که ما را متفرق کند. یک خطر بزرگ وجود دارد که اگر ما پراکنده باقی بمانیم، فرصت از دست خواهد رفت.»

حزب «آینده‌ای هست» به رهبری یائیر لاپید در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرده است: «ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اتحاد‌هایی حاصل شود که به دولتی خردمند و لیبرال که اسرائیل را تغییر دهد، بینجامد.» آویگدور لیبرمن، رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» نیز در واکنش به اظهارات گانتس تصریح کرد که او فرصت خوبی برای کنار زدن نتانیاهو داشت، اما در نهایت با او ائتلاف کرد و پذیرفت که نخست‌وزیر جایگزین باشد. لیبرمن از گانتس خواسته در انتخابات آینده که قرار است ماه مارس برگزار شود، شرکت نکند. چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی دو سال اخیر قرار است در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۱ (سوم فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود. تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از سقوط حزب آبی‌وسفید حکایت دارد و این حزب فقط می‌تواند پنج کرسی کنست را به دست آورد. از طرفی دیگر، شانس پیروزی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی آینده ضعیف‌تر شده است، به طوری که حزب لیکود به رهبری وی در این انتخابات با از دست دادن یک یا دو کرسی در مقایسه با نظرسنجی‌های قبلی ۲۷ کرسی به دست می‌آورد، سایر احزاب موجود در اراضی اشغالی نمی‌توانند در انتخابات پارلمانی حد نصاب را کسب کنند و در پارلمان جایی نخواهند داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار