دستبرد سرایدار خیانتکار به خانه همسایه
کد خبر: 1034582
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L8o
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
سرایدار خیانتکار که پس از شش سال کار خدماتی به خانه همسایه‌شان دستبرد زده بود، بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: چندی قبل پرونده‌ای از کلانتری ۱۰۲ پاسداران برای رسیدگی تخصصی روی میز کارآگاهان پلیس قرار گرفت. شاکی در توضیح ماجرا گفت: ساعت ۲۲ پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت همراه همسرم از خانه بیرون رفتم. ۵ /۱ ساعت بعد وقتی به خانه برگشتیم متوجه شدیم شیشه در ورودی شکسته است. قدم که به داخل خانه گذاشتیم وضع خانه به هم ریخته بود و فهمیدیم دزد به خانه زده است. بعد از بررسی متوجه شدیم ۳۰۰‌میلیون تومان پول و طلایی که در خانه داشتیم سرقت شده است که با پلیس تماس گرفتیم.

کارآگاهان پلیس بعد از بررسی شکایت مطرح شده راهی محل حادثه و متوجه شدند ساختمان همسایه به دوربین مداربسته مجهز است. وقتی در این باره تحقیق شد، مدیر ساختمان گفت: سرایدار ساختمان فیلمی که روز سرقت را ضبط کرده بود ناخواسته پاک کرده است. سرایدار ساختمان وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: ما برای ساختمانمان سرایدار تازه‌ای استخدام کرده‌ایم. آن روز من در حال آموزش دادن به سرایدار تازه بودم که برق ساختمان قطع و فیلم دوربین پاک شد و هیچ سابقه‌ای از روز‌های قبل در حافظه دوربین وجود ندارد.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات کارآگاهان احتمال دادند که سرایدار در جریان سرقت نقش داشته باشد، بنابراین حافظه دوربین برای بازیابی فیلم پاک شده به اداره پلیس منتقل شد. در شاخه دیگری از بررسی‌ها مأموران پلیس موفق شدند فیلم پاک شده را بازیابی کنند. بررسی‌ها در این باره نشان داد سارق خانه همسایه کسی نیست جز مرد سرایدار. وقتی مأموران پلیس برای بازداشت وی وارد عمل شدند، مشخص شد او به طرز مرموزی محل کارش را ترک کرده است. مأموران پلیس، اما در جریان بررسی‌های بعد موفق شدند وی را بازداشت کنند. سرایدار جوان ابتدا گفت که نقشی در ماجرای سرقت ندارد، اما وقتی با فیلم دوربین مداربسته مواجه شد، چاره‌ای جز اعتراف نداشت. متهم گفت: من از شش سال قبل هر روز برای انجام کار خدماتی به خانه شاکی می‌رفتم و حق و حقوقم را هم به صورت کامل دریافت کرده‌ام. وی ادامه داد: من می‌دانستم که در ورودی خانه شاکی ایراد دارد و می‌شود به راحتی وارد ساختمان شد. شب حادثه وقتی متوجه شدم شاکی و همسرش خانه را ترک کردند، تصمیم گرفتم به خانه‌شان دستبرد بزنم. در فرصت مناسب در را هل دادم و وارد ساختمان شدم. بعد با پیچ‌گوشتی در پذیرایی را باز کردم و خانه را جست‌وجو کردم و پول و طلاهایشان را سرقت کردم و از دیوار مشترک با ساختمانی که در آن کار می‌کردم خارج شدم. از آنجا که احتمال می‌دادم پلیس برای ردیابی سارق سراغ دوربین مداربسته ساختمان ما بیاید به بهانه آموزش دادن به سرایدار جدید حافظه دستگاه را فرمت کردم تا سرنخ آن به دست مأموران نیفتد که دستم رو شد و گرفتار پلیس شدم.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: با کامل شدن تحقیقات در این باره متهم به همراه پرونده راهی دادسرا شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار