جایگاه اسب در فرهنگ تمدن ایران اسلامی
کد خبر: 1034290
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L46
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
"تازه های انتشار"
بیش از ۳۰۰ نژاد اسب در جهان یافت می شود که برخی از این نژاد ها بومی و مربوط به مناطق کوچک نیز می باشند. نژاد اسب های رایج و محبوب در ایران عبارت هستند. از اسب کرد، اسب اصیل ایران(عرب ایرانی)، اسب خزری، اسب های دره شور می باشند؛ اسب ۴ هزار سال پیش از میلاد،وجود داشته وانسانها تلاش کرده‌اند که اسب‌ها را اهلی کنند و در این زمینه هم خیلی موفق عمل کرده‌اند. این حیوانات که سمبل نجابت هستند از دیرباز در زمینه‌های گوناگون کمک حال انسانها بوده‌اند.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،کتاب اسب واسب سواری  به قلم محمد رضا جواهری در تجدید چاپ سوم  به اسب سواری در فرهنگ اسلام پرداخته واولین اثری است که به طورتخصصی جایگاه اسب را در فرهنگ وتمدن ایران اسلامی بررسی می کند.

این کتاب توانسته است نظرمشتاقان بسیار زیادی را به خود معطوف سازد وبرای سومین بارمجوز تجدید چاپ رااخذ نموده است .نگارنده؛ کتاب فوق را به 9 فصل  وسه بخش تقسیم وتدوین ودر 232 صفحه با بهتر نوع کاغذ کلاسه کتابت نموده است.

کتاب اسب سواری به سبک فرهنگ تمدن ایران اسلامی  به موضوعات :فلسفه افزایش اسب ؛ شیوه نگهداری وپرورش اسب واسب سواری نظام پرداخته است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار