شرکت‌های هواپیمایی در آستانه ورشکستگی
کد خبر: 1033777
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kvp
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی از تحمیل زیان گسترده به ایرلاین‌ها در پی اعمال محدودیت ۶۰‌درصدی پذیرش مسافر خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش مهر، یونس دقیق‌کیا رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی ایرلاین‌های داخلی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: اگر در محدودیت‌های ایجاد شده برای شرکت‌های هواپیمایی و قوانین مخل کسب و کار صنعت حمل و نقل هوایی تجدید نظر فوری صورت نگیرد، شاهد ورشکستگی و تعطیلی برخی از شرکت‌های هواپیمایی خواهیم بود.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی از ابتدای پاندمی کرونا، به رغم فشار اقتصادی بسیار سنگین و کاهش مسافران پرواز‌های داخلی و خارجی، از تعدیل نیرو‌های خود اجتناب و تلاش کرده‌اند همراه سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند. دقیق کیا ادامه داد: این در حالی است که حمل و نقل هوایی بیشترین آسیب را در این میان دیده‌است. بنابراین شایسته نیست تا بر خلاف قوانین بین‌الملل و اعمال محدودیت‌های غیر‌ضروری، متحمل ضرر بیشتری شوند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی همواره ایمنی پرواز را از هر جنبه سرلوحه کار خود قرار می‌دهند، گفت: رعایت محدودیت ۶۰‌درصد ظرفیت در پرواز‌های داخلی که از سوی ستاد کرونا به شرکت‌های هواپیمایی تحمیل شده، شرایط را برای ایرلاین‌ها سخت‌تر از قبل کرده‌است. به همین دلیل طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار لغو این محدودیت شده‌ایم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تأکید کرد: سیستم تهویه هوا در هواپیما تأمین کننده ایمنی است و استفاده از ماسک در طول پرواز تنها توصیه برای ایمنی بیشتر مسافران پروازهاست.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ایرلاین‌های ایرانی در شش‌ماه گذشته ۴۳‌درصد از مسافران پرواز‌های داخلی و ۹۶‌درصد از مسافران پرواز‌های بین‌المللی خود را از دست داده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار